| Eduard44 a întrebat:

As vrea sa va intreb cum sau cu ce sa imi fac parul sa fie usor de modelat. O sa dau un exemplu nu tocmai placut dar e singura data cand am parul cum imi doresc : dupa ce sunt transpirat si dat cu fixativ. Suna ciudat, stiu, dar atunci il modelez usor, si sta cum imi doresc. E ceva in genul dat cu ceara/fixativ care nu lipeste parul si il face stickuri, ci ramane moale, fin si usor de ridicat. Eu sunt baiat si am parul de vreo 10-15 centimetri sus, si e dificil de ridicat/modelat deoarece e prea greu si cade inapoi. Daca folosesc fixativ de puterea 5 e prea stickuit, iar daca folosesc ceara nu il pot ridica deloc...(Am incercat si combinatii dar dupa ce pun ceara peste parul cu fixativ devine din nou prea greu si cade ) Cateva sfaturi de tratamente pentru modelare? Sa folosesc fixativ in combinatii cu alte produse, sau cum sa fac? Precizez ca nu as vrea sa ma tund mai scurt, ci doar sa il pot ridica fara sa arate lipicios sau stickuit, sa arate natural! Ceva asa: https://www.google.ro/......ps?/search

3 răspunsuri:
| LightOfDeath a răspuns:

Am colegi de clasa care vor acelasi lucru. Ei isi uda parul si il dau in sus cu pieptenul in timp ce il usuca cu feonul, iar dupa aceea dau cu fixativ. Sper sa mearga si la tine!:*

| Eduard44 explică (pentru LightOfDeath):

Nu merge, intr-adevar parul va sta ridicat dar tot va fi stickuit de fixativ. Poate ar trebui sa incerc o alta varianta de fixativ, eu folosesc cea de puterea 5 ( cea mai tare ).

| LightOfDeath a răspuns (pentru Eduard44):

Incearca si cu spuma...