| Daiana90 a întrebat:

sunt foarte distrusa.toti baietii pe care ii plac ii pierd dinainte sa ii am.chiar nu stiu ce fac gresit. vorbesc pe mes cu unu din alta tara care va veni aici in vacanta, de varsta mea, si tot incerc sa ma apropii de el si nimic. vorbim intruna, suntem super prieteni dar nu pot nimic mai mult. el intr-una isi gaseste alta si mi-o spune asa cu o usurinta... ii trimit pupicuri, el nimic.altul de care imi place de la mine din clasa vorbesc cu el, ii dau de inteles, ma dau pe fata ca il plac si el le place pe altele doua din clasa. jur ca nimic dar NIMIC nu mi-a mai fost asa greu in viata cum imi e sa fac un baiat sa ma placa. dar ce zic greu... mi-e imposibil.acum simt ca mi s-a rupt ceva din minestraight face mereu cad in depresii cand baiatul pe care il plac isi gaseste pe alta sau pur si simplu nu ajunge niciodata sa fie al meu.pe cei care ii cunosc nu reusesc sa obtin nimic iar cei pe care nu ii cunos, in saptamani, luni, eu nu ajung nici la stadiul sa ne salutamstraight face pentru ca el nu face nimic nu il intereseaza si la fel daca incerc eu ceva tot nu obtin nimic.sunt distrusa

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Betty18 a răspuns:

Arata-i ca il placi dupa care fii indiferenta cu el si te va cauta...nu garantez succesul dar merge de multe ori big grin

succes

| ShakeIt a răspuns:

Buna! Am avut si eu aceeasi problema trimite-mi in privat id tau sa mai vbimwinking daca vrei.

| hehehe a răspuns:

Pai. nu te mai concentra atat de mult pe ideea "uite`l pe tipu ala. e dragut, ne intelegem. vreau sa-l fac sa ma placa ". NU. e o idee care ti-o impui degeaba in cap. nu faci decat sa te dezamagesti singura si sa iti pierzi increderea in sine. Pentru ca, cu fiecare esec de genu, pierzi incredere, iar increderea in sine este cea mai importanta.
Ce spun eu sa faci este sa incerci sa vezi baietii ca simplii prieteni... lasa-i pe ei sa faca primul pas, sau bate apropo`uri minuscule, pentru a-ti da seama daca merita sau nu big grin.

Succes, Emmy!

| Niros19 a răspuns:

PIMP asta e a doua cea mai mare prostie pe care am auzit-o oricum inseamna ca baietii aceea nu te plac cate fete nu m-au placut pe mine nu le mai stiu numarul dar nu trebuie sa cazi in depresi va veni si un baiat ca lumea care sa te placa

| Daiana90 explică:

Bai ai grija cum vorbesti.in primul rand am 16 ani si daca imi place si mie un baiat nu e nimic in neregula.nu pot sa stau singura cuc

| jnksnfkjsdfsdfsd a răspuns:

Eu iti sugerez sa nu te mai uiti atata la baieti...bine nici deloc dar fa o chestie ...inverseaza roata fa-l pe el sa te doreasca pe tine. flirtreaza cu el dar fi discreta si daca nici cu asta nu reusesti inseamna ca nu il atragi si ei ce sa faci te impaci cu situatia

| PESTELETAU a răspuns:

Esti grasalaughing))?