| Anonima200368 a întrebat:

Ati avut vreodata parte de intamplari paranormale sau infricosatoare? Nu dati de pe siteuri, ci reale.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La 16 ani mi-a inghetat "antigelul" in motorul Daciei, in noaptea de revelion, in padure. S-au aprins becurile rosii de avarie, am oprit motorul din cheie, dar el a mai functionat vreo 10 secunde dupa. M-a luat cu tremurici.
Pe urma am aflat de fenomenul autoaprinderii. Dar in padurea aia umbla des mistreti si lupi. Si eu pusesem antigel cu 3 zile inainte, dar la abilitatile mele de mecanic din vremea respectiva, a ramas apa in motor, a format dopuri, a facut presiune in vas si mi-a aruncat tot lichidul pe afara.
In concluzie, toate intamplarile "paranormale" au o explicatie, si daca te culci la timp, esti ferit de ele.

| bystefu a răspuns:

Da, foarte multe.Insa nu pot detalia ca e mult de povestit, dar cel putin eu cred in asa ceva.

| Raisaralu a răspuns:

Eu îmi pun ceva în gând și mi se îndeplinește după o perioada. Sau mi sa mai întâmplat să văd în vis o întâmplare din realitate ce va urma. Câteodată rămân și eu mirată. Da poate fi o coincidență.