| puffumik a întrebat:

Hei TPU.Cea mai buna prietena a mea si-a piersut telefonul.Peste doua saptamani e ziua ei si mama ei ii va cumpara un telefon nou, dar nu va fi prea performant, aproape deloc(cred ca un telefon cu clapa sau simplu). Inainte avea un telefon LGt310(oricum telefonul era de cam 2 ani si era zgariat rau)Ideea e ca mama ei ii da 5 sau cateodata 10 lei pe zi. Daca pana atunci economiseste acei bani face cam 100 de lei.Un telefon de care vrea mama ei sa ii cumpere e 100-150 lei. Daca aduni banii astia fac 200-250.Eu nu prea stiu ce cadou sa ii fac, deci m-am gandit sa ii dau bani care sa o ajute sa stranga destui bani pentru telefon.As vrea niste idei de telefoane mai ieftine, DAR NU DE PE NET, care se gasesc in present in Vodafone, Orange, cosmote. (250-300-400 maxim), dar cu camera buna ( minim 2 nu mai stiu cum se numesc), sa inregistreze. cat de cat bine.PS:nu sunt din Bucuresti, Timisoara, cluj, Craiova, sau vreun oras mare.Nu pot raspunde la mesaje pentru ca trebuie sa confirm un mail si pot raspunde doar prin alte intrebari.

3 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Sfatul meu este sa mearga la un amanet si i cumpara telefon exact cum a avut pentru ca acolo e eftinbig grin... numai sa aiba grija ce ea big grin

| andrw1929 a răspuns:

Poate sa isi i-a un telefon mai performant dar la mana a 2 a

| ONElena11 a răspuns:

Cel mai ieftin smartphone costa din cate stiu eu cam 300-350 lei