| anonim_4396 a întrebat:

cine ma ajuta si pe mine cu un tratament impotriva acneei?

3 răspunsuri:
| Sunny? a răspuns:

Ceva naturist:

1-Se rade coaja la o portocală
2-Se stoarce o lămâie
3-Se pisează bine 5-6 căţei de usturoi
4-Toate ingredientele se amestecă cu 100 gr.de miere
5-Se pun la macerat 4-5 zile la temperatura camerei
se mestecă de cel putin 2 ori pe zi
6-Se aplică seara pe locul cu acnee şi se spala cu apă
călduţă după 30-40 min.În câteva zile se vede efectul!

| uguugu a răspuns:

Salut! iti spun si tie cum am spus si alte fete..si eu am avut mari probleme cu acneea in special punctele negre si am incercat tot felul de pudre si unguente insa nimic nu a mers pana cand nu am fost la coemtica..acolo foloseste un ac(iti impunge usor cosurile) apoi stoarce(stai calma daca ai frica de ace nu e atat de dureros precum pare e ceva suportabil). Ideea e ca daca nu ai scoasa infectia aia tu storcandu-le se infecteaza si poti face si semne de care nu mai scapi. Dupa ce am fost la cosmetica am folosit un ceai de pelin(adica, la fel ca orice ceai il pui intr-o cana, apoi am imbibat in el un disc demachiant si ma demachiam cu el cum ar veni si lasi sa se usuce).Mie in cateva zile mi-a trecut si acum am tenul imaculat. dupa mine e singura solutie

| sternocleidomastoindian a răspuns (pentru uguugu):

Mi-a mai spus si o prietena buna ca trebuie sa ma duc la dermatolog.Ea a luat timp de cateva luni antibiotice si un sapun cu care se spala pe fata dimineata si seara.si dupa acest tratament avea pielea ca de bebelus.Totusi as incerca si varianta aceasta...nu stiu ce sa fac.