| BloppGirl a întrebat:

Cum adica intarirea muschilor sanilor?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din ce cauză se pot lăsa sânii?
"" Sânii NU AU MUSCHI, sunt făcuţi din grăsime, ţesut conjunctiv şi glande producătoare de lapte, de aceea au nevoie de îngrijire constantă pentru a rămane în formă bună. Deşi lăsarea sânilor începe de obicei odată cu împlinirea vârstei de 40 de ani, ea poate avea loc şi mai devreme."" Ceea ce ti-a transmis vocea este o IMBECILITATE. Sanii sunt sustinuti doar de PIELEA care ii acopera. Nu exista MUSCHI si nici LIGAMENTE, fermitatea sanilor este data de costitutia si tonusul pielii care ii acopera si sustine masa de grasime si tesut conjunctiv + glandele lactifere. Citeste urmatorul material pentru a intelege care este modul corect de ingrijire si intretinere a sanilor in mod natural. Multa sanatate! http://www.cancan.ro/......i-15438183

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

""Când corpul nu primeşte o cantitate corespunzătoare de apă, pielea pare flaşcă, uscată şi ridată. Acest lucru duce la o îmbătrânire prematură a pielii din jurul sânilor făcându-i să-şi piardă fermitatea şi să se lase. Carenţele nutriţionale pot şi ele să cauzeze lăsarea sânilor, pentru ca aceştia au nevoie de nutrienţi pentru dezvoltare şi suport. O deficienţă de proteine poate face ca pielea sânilor să-şi piardă rezistenţa şi fermitatea, favorizând lăsarea acestora. Este important să consumi alimente bogate nutritiv şi cu un conţinut ridicat de proteine, vitamine, calciu, minerale, carbohidraţi şi grăsimi esenţiale etc. Printre alimentele care nu ar trebui să-ţi lipsească din meniul zilnic se numară: roşii, morcovi, varză, broccoli, conopidă şi usturoi etc.
Crema cu extract de Aloe Vera. Această plantă uimitoare are proprietăţi naturale de întărire a pielii care pot preveni lăsarea sânilor. Antioxidanţii din aloe vera previn efectele negative ale radicalilor liberi şi dau fermitate sânilor. Aplică gel de aloe vera pe sâni şi masează cu blândeţe, circular, timp de 10 minute. Lasă gelul pe piele încă 10 minute, apoi curăţă-l cu apa rece. Pentru rezultate eficiente repetă de 4 - 5 ori pe săptămână."" http://www.cancan.ro/......i-15438183 Sanatate!

| vocea a răspuns:

Adica este un exercitiu pentru ca sanii sa nu se lase.
Unul dintre cele mai simple exercitii pentru intarirea sanilor este aplicarea de presiune, exercitiu pentru care nu ai nevoie de niciun fel de echipament special. Stai cu picioarele putin departate, cu fata la perete, la o distanta de aproximativ 18 centimetri. Asaza-te pe maini, care sunt la aceeasi inaltime cu umarul. Apleaca-te spre perete, apasa cat de tare poti, ca si cum l-ai impinge, timp de zece secunde, apoi intoarce-te in pozitia initiala. Fa un set de cate zece repetari, apoi relaxeaza-ti mainile si scutura-le.

Pentru intarirea muschilor pectorali, mai poti face flotari in felul urmator: asaza-te pe podea, cu fata in jos, sprijinindu-te pe maini si pe genunchi. Tine genunchii apropiati, iar mainile putin departate fata de nivelul umerilor si putin mai in fata fata de acelasi nivel. Strange muschii abdominali si coboara-ti corpul pana la cativa centimetri de podea, apasa bine, apoi revino la pozitia initiala, mentinand coatele usor indoite si spatele drept. Repeta acest exercitiu de zece ori.

| BlackRose03 a răspuns (pentru vocea):

De pe google. laughing

| BlackRose03 a răspuns:

Hei happy
Sunt exercitii pentru intarirea muschilor sanilor, aceste exercitii ajuta la sustinere si ridicare.

| AdminTPUsite a răspuns:

Adica faci stop pe piept la salam pana ajungi sa faci flotari fara maini, doar pe sfarcuri.