| Natty1403 a întrebat:

Cum e scoala in Anglia? Stiu ca te ia dupa varsta. Am vorbit cu o tipa care ea trebuia in Romania sa treaca a 9 a si acolo ea e a 11 a si mi-a zis cum e scoala acolo si sincer, nu mi s-a parut cine stie ce. Si mi-a zis ca da niste examene importante pentru colegiu care mai are 2 clase. Faza e ca ai mei nu stiu sistemul de acolo cum e si restul si ei la anul vor sa ne mutam ( de 3 ani zic asta si nimic ) si eu trec a 11 a si o sa am 17 ani. Si o sa fie tarziu pentru mine plus ca nici engleza nu stiu. Stiu 10%. Atat. Si mi-a zis tipa ca daca as pleca la 17 nu stie unde m ar baga si ca pot sa nu fac colegiul, dar o sa dea urat la facultate si job. Eu vreau sa raman aici sa mi termin liceul, dar ai mei nu vor sa ma lase. Au cu cine sa ma lase. Dar nu vor. Mai ales mama. Nu are incredere in mine, iar cand e la altele sa am lase cu sora mea singure si o noapte si alte lucruri, si la secrete are. Si eu vreau sa i demonstrez ca poate avea incredere in mine. Deja ma terorizeaza si a 10 a. Nici in a 9 a nu mi facea asa.

Si na, cand vreau sa vorbesc cu ea de ce simt, incepe sa faca urat. A inceput sa fie mai rea cu mine si ma doare. Vara asta am plans mult, plang si acum. Am inceput sa nu prea mai mananc, sa slabesc si eu nu eram asa anii trecuti. Imi fac rugaciuni seara sa ma mai calmez.

Ce imi doresc eu este sa ma inteleaga si pe mine. Sa asculte si ce imi doresc eu sa fac.