| Natty1403 a întrebat:

Hei TPU, am si eu o problema.
Parintii mei au in plan sa ne mutam in Anglia, iar eu nu vreau. Tata a mai zis de 2 ori sa ne mutam, dar nu s-a putut. Imi e sa nu se intampla acum, iar mama nu voia pe atunci, si fix acum a apucat o. Imi zice ca be mutam intr-un oras bogat, ca putem avea vacante nu stiu unde, dar pe mine nu ma intereseaza lucrurile astea. Mama mi-a zis ca ma mai lasa un an aici pentru a invata engleza si restul, iar eu trec clasa a 10 a acum. Iar la anul voi fi a 11 a. Mama a zis ca v a pleca in toamna cu sora mea, dar cum sunt parintii mei, mai ales tata, nu stiu daca se va intampla sigur.
Eu imi doresc sa raman in tara, langa restul familiei, prieteni, iubit, sa termin liceul aici, sa am un viitor aici.
Cand mi-a zis mama, din ziua aia am inceput sa plang rau. Plang in fiecare zi, numai la asta ma gandesc. Organismul meu e dat peste cap cu somnul, alimentatia etc.
Specific ca am 16 ani, iar la anul fac 17.
Ce pot face? Vreau sa lupt sa raman aici. Stiu ca mai e mult pana la plecare, dar stau cu stres, sunt trista in fiecare zi.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alex_Staicu_1996 a răspuns:

Arata-le parintilor tai ce ai scris aici si ei te vor intelege

| Natty1403 explică (pentru Alex_Staicu_1996):

Mamei nu i pasa. Nu i pasa ce simt, nu i pasa ce mi doresc. Si nici tatei.
Mama mi-a zis ca nu o impresionez cu dramele si restul.