| dianaSuper10 a întrebat:

Hei, TPU! Cum este Pastele doresc si eu niste mesaje frumoase dar mai lungi. Am cautat pe net dar nu sunt asa frumoase :3. Va urez si voua "Paste Fericit"!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| alexmihay92 a răspuns:

Hristos a inviat! Sarbatoarea Invierii Domnului, binecuvantata de lumina sfanta sa aduca sentimente calde, bogatie sufleteasca si bunastare intr-un ou inrosit de iubire si intr-un cozonac delicios precum voia buna!

iepurasul si ouale de pasti simbolizeaza venirea pastelui.Sa -l asteptam cu drag ca un fiecare an sosirea Pasteluihappy

Fie ca sfintele sarbatori sa ne faca viata mai frumoasa, casa mai bogata si masa inbelsugata.Fie ca invierea Mintuitorului sa ne faca sa aducem lumina,caldura si iubire in suflet,inimile si gindurile celor dragi si fie ca Hristos a inviat pentru fiecare.

MESAJE DE PAŞTE. In noaptea invierii
Cind clopotele bat
Si aici in departare
Iisus Hristos a inviat!

El a iviat din morti
O salba galbena de porti
Deschisa catre oameni mari,
Sa nu aveti nicicind dusmani!

Pentru a intelege sacrificiul suprem trebuie doar sa fim mai buni,mai iertatori, mai ingaduitori, mai intelepti, mereu cu lumina in suflet, ganduri si simtiri.Hristos a inviat!

Hristos a inviat! Sarbatoarea Invierii Domnului si a intregului univers, binecuvantata de Lumina Sfanta, sa aduca in cosuletul Iepurasului zglobiu bunul augur, sentimente calde, bogatie sufleteasca, si bunastare de toate felurile intr-un ou inrosit de iubire si intr-un cozonac pufos si delicios precum veselia si voia buna!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-ma sa ma alatur tie lasa-ma sa ma alatur tie lasa, ma sa ma alatur tie lasa-ma sa ma alatur tie lasa-ma sa ma alatur tie lasa-ma sa ma alatur tie
sa-ti vad chipul sa-ti vad chipul!
sunt anumite cuvinte pe care trebuie sa le smulgi din idealismul tau ca sa faci un mesaj sa sune.
https://www.youtube.com/watch?v=rbSZqWe3bLg
slowdive foloseste cuvinte din astea ca sa te manipuleze si sa te faca sa nu te mai ridici de pe parchet.
it's so lonely in this place
So cold I don't believe
And as no-one knows my name
It's easy to pretend
It's easy to believe
There's a shadow on my wall
It dances like my soul
Dances like my soul
It's so cold now
I swear it will be warm
Here she come now
hitler folosea mult de libertate si pace ca sa puna pe jar visele altor oameni. dar asta e cu totul alt tren