| LoveMadScience a întrebat:

Imi puteti da si mie mesaje de Paste? Sa fie frumoase si nu foarte lungi va rog. Multumesc anticipatkiss

8 răspunsuri:
| wannabe a răspuns:

Hristos a inviat!

gasesti mesaje de pasti aici:

http://dan-blog.ro/mesaje-de-paste-haioase.html

funda pls?

| faratinenupotplange a răspuns:

Http://felicitari.ele.ro/De_Paste_--cm112_m6802.html
Fundit'sa? Aici gasesti multe si...un PASTE FERICIT iti doresc:*

| Cristine23 a răspuns:

De Paşti, cand zorile s-aprind şi la biserici clopotele bat,
din toată inima Vă zic: „Hristos a INVIAT!"
Pască, oul înroşit,
cozonacul, mielul fript
şi un Paşte Fericit!
Fie ca bucuria Învierii Domnului să vă aducă în suflet linişte,
pace şi fericirea de a petrece aceste clipe magice cu cei dragi,
iar Lumina Sfîntă a Învierii mereu să vă călăuzească!

| iuddavali a răspuns:

Pe http://costel.info/2013/05/01/urari-de-paste-2013/ gasesti cateva interesante, pe langa cele prezentate anterior de colegi.

- Gandurile bune si lumina Invierii sa va aduca liniste, impacare si clipe fericite. Paste fericit!
- Sunt momente cand ne amintim cu mult drag de oamenii deosebiti din viata noastra. Si atunci multumim Domnului ca ei exista. Paste Fericit!
- Lumina Invierii sa va fie de folos, bucurie si sanatate, atat tie cat si familiei tale. De Paste Mantuitorul s-a rastignit pentru noi, fie ca aceste zile sa fie binecuvantate.
- Fie ca bucuria Invierii Domnului sa va aduca in suflet liniste, pace si fericirea de a petrece aceste clipe magice cu cei dragi. Hristos a inviat!
- Liniste sufleteasca, belsug si lumina sa va aduca Sarbatoarea Invierii Domnului. Paste Fericit!
- Lumina invierii sa-ti lumineze necunoscutele carari ale vietii si sa-ti umple sufletul de bucurie si speranta!
- In noaptea de Inviere clopotele bat, iar eu iti spun cu drag Hristos a Inviat!

| kmarianak a răspuns:

Http://www.interferente.ro/Mesaje-sms-urari-si-felicitari-de-Paste.html
Sunt destul de scurte, tocmai bune de trimis celor dragi.

| c0rL a răspuns:

- "Iubeste,iarta,cum EL te-a invatat
Crede si uita tot ce`ai indurat
EL ti`e lumina, caci EL te-a creat
Sa nu uitam, numai EL ne-a salvat ...Hristos a Inviat

- Iepuroiul nu mai vine
Ca nu prea se simte bine
A aflat din parlament
Ca e criza in buget
Asa ca s`a imbatat
Ca sa nu fie crizat
Paste fericit!

-Taina invierii...Ce nu am da sa o gasim
Doar prin iertare si iubire o primim
Un gand curat si luminat
Afara clopotele bat ...Hristos a Inviat!

-Umba veste`n tot orasul
Cum ca vine iepurasul
Sa v-aduca pe`nserat
Paste bun si luminat...PAste fericit!

-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un inger bland din cer coboara,
Se roaga-n taina,apoi zboara
De-acolo sus el ne trimite:
Un zambet bland, o raza calda
Si trei cuvinte:
Hristos a inviat !