| alExUtZaDraGUtzICa a întrebat:

Cum pot sa scap in cel mai rapid mod(fara sa il tai) de breton?

Răspuns Câştigător
| goldheart a răspuns:

Sa ti-l prinzi cu o agrafa. Sau sa iti pui pe cad o cordeluta dulce cu o fundita dragutsa, colorata, care niciodata nu se demodeaza. Acesta e cel mai simplu si mai interesant mod de a scapa de breton. Sper ca te-am ajutat. Fundita? :*:*

3 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Pai sau iti faci carare sau pui jeleu pe par si il indrepti incotro vrei.

| мιcнєℓℓє a răspuns:

Iti sta bine si cu breton si fara, doar ca depinde ce doresti tu, in ce mood esti.
De ex cu fata descoperita mi se pare ca arati mai tinara, mai copilaroasa, mai luminoasa, ti se asorteaza un look mai romatic. Iar cu breton te apropii de imaginea tinerelor mai in trend, s-ar potrivi haine si accesorii f actuale. Bretonul te mai si maturizeaza si-ti inaspreste trasaturile, dar poate fi si culoarea.
Cu toate ca si roscata si cu pony full din crestet plus bucle lungi ondulate ar putea sa-ti dea cred eu o imagine mult prea sintetica.
Am incercat si eu asa un breton din crestet si drept pina in ochi, cu un par f blond, ma facuse coafeza asa o Heidi Klum la banda rulanta, mi-a placut pe moment dar numai pentru ca a fost noutate.
Si culoarea si freza prea "tari" cer un machiaj puternic cel putin al ochilor. Cu toate ca asta-i lookul cind te uiti prin reviste ori f blonde ori f brunete ori un roscat aprins cu breton si bucle ori plete drepte.
Bine depinde si de forma fetei. Cred ca in cazul tau se potrivesc f bine ambele variante si cu breton si fara.
Ce culoare de par ai acum? ori vrei sa ti-o schimbi?
Oricum un astfel de breton aduce o schimbare mare a trasaturilor si in cazul meu cel putin, jumate mi-au zis ca e neinspirata jumate mi-au zis ca e un look super mega etchappy Asa ca tot la tine e decizia.
Acum am bretonul asa lung si intr-o parte, mi epotriveste mult mai bine si e si mai practic.
Din inconveniente in cazul meu a fost ca puteam sa-l port asa cum trebuie numai intins la coafor, pentru ca am parul ondulat. Si nu mergea deloc sa-mi intind numai eu bretonul acasa si sa las buclele naturale, nu-mi placea cum iesea, plus ca bretonul de tipul asta trebuie sa fie intins ca lumea ca de sta rotunjit dupa perie e horror, ori lins prea in ochi lipit de frunte ca dupa fierul ala de intins de-i uitai acu' numele.

| Misa920 a răspuns:

Pai poti sa il prinzi sus cu o agrafa sau sa ii pui o cordeluta ar arata frumos, bafta si spre ca te-am ajutat