| picatel a întrebat:

DAU FUNDĂ PENTRU AJUTOR!
Am o întrebare cam ciudată.
Am 14 ani si mam tot gândit timp de ceva zile dacă aș incepe să lucrez singur pentru bani nu ar mai trebui să cer părinților bani care oricum nu îmi prea comvine să le cer așa ceva.
Problema este cum.
Mă pricep mult la EDITĂRI VIDEO, PHOTO SHOP, GAME MAKING și MODĂRI DE CONSOLE(WII, 3 DS, 360, PS 3... )
Îmi pare rău de faptul că poate spune lumea că sunt prea mic.
Vreo idee?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii extrem de bun in domeniul IT ca sa te angajeze cineva.Mai asteapta 2-3 ani, cred ca daca te vei pregati in acest domeniu viitorul iti va surade!happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic eu o cale simpla, dar o sa trebuiasca sa muncesti destul de mult.
Uite aici:
1.Iti faci un canal de YouTube;
2.Incepi sa postezi videoclipuri, destul de regulat 1-2 pe zi;
3. Dupa ce aduni macar 20 subscriberi si macar 200 viwes pe canal poti aplica pentru parteneriat, pentru ca acum a aparut YouTube Romania si e mult mai usor sa faci partenership(ca sa aplici pentru parteneriat intri aici cu contul de youtube de pe care postezi www.youtube.com/partners,citesti cu atentie regulamentul si poti incepe sa primesti bani, dar trebuie sa introduci un cont pe care o sa primesti banii, nu te teme ala il creezi tu pe un site pe care tot YouTube-ul ti-l spune...);
3.Un aspect important este sa ai o calitate audio buna dar si vizuala(cel putin 720p);
4.Alt aspect important este sa nu ai o voce pitigaiata, sa nu se auda vocea ca a unui copil de 10 ani, pentru ca lumea nu te ia in serios;
5.Pe parcursul filmuletului pe care il faci(te poti apuca sa filmezi cand te joci diverse jocuri, incearca sa fii cat mai original)incearca sa vrobesti mai mereu, deoarece o sa se plicitseasca lumea, sau, poti pune o melodie pe fundal si ai rezolvat.
Cam astea sunt chestiile de baza, de castigat o sa castigi destul de bine daca reusesti sa faci rost cam de 300-400 subscriberi (o sa iti scoti cam...10-15 dolari, poate pare putin dar e bine pentru inceput, iar daca mai cresti o sa castigi si mai mult, pe la 1000 subs o sa iti scoti cam 30 de dolari, aproximativ, deoarece tu esti platit pe vizualizari, 100 views=50 centi)
M -am lungit cam mult...
Sper sa iti iasa si sa castigi si tu ceva!
Bafta!

| Own3r a răspuns:

Chiar esti prea mic.Mai asteapta vreo 3-4 ani

| Unniique a răspuns:

PAi, chiar esti prea mic, cred. De la 16 ani in sus poti incepe sa lucrezi, cel putin eu asa stiam.