| Sunnyツ a întrebat:

De ce majoritatea uita adevarata semnificatie a Craciunului? Nasterea lui Iisus Hristos!

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Buna! happy
Deoarece cred ca asta s-a urmarit din pacate si le cam iese acelora care planuiesc asta, departarea de credinta prin metode care aparent par nevinovate. Oricum, parerea mea e ca oamenii cu adevarat credinciosi nu uita si sarbatoresc si craciunul dar si pe Domnul.Craciunul a devenit o chestie comerciala ca sa distraga atentia de la ce e cu adevarat important. sad
Bafta! :*

| Fulbaster a răspuns:

Se gandesc numai la cadouri bani si alte lucruri nesemnificative sufletesti!

| MyaEmy a răspuns:

Deoarece cu timpul oamenii au "contribuit" cu diferite idei in imbunatatirea acestei sarbatori.Acum toata lumea asteapta sa vina Craciunul doar pentru cadouri, zapada si cam atat, multi uita adevarata semnificatie a Craciunului, nasterea Domnului Nostru Isus Hristos.
Sper ca te-am ajutat happy

| Andrei793 a răspuns:

Ei se gandesc numai la cadouri, importanta adevarata a acestei sarbatori este statul cu familia si nu cadourile.
Sper ca te-am ajutat big grin