| HEROINAhero a întrebat:

Hei TPU, deci de cateva zile tata a cumparat un laptop nou care are windows 8. Skype l-am instalat, mergea foarte bine, dar necesita contul de Microsoft (tin sa mentionez ca, contul este al mamei pentru a vorbi cu tata). Am facut cnt de Microsoft, dar eu am facut greseala sa ies de pe acel cont, iar acum nu ma mai conecteaza. Am dezinstalat si skype-ul, alta greseala laughing si am incercat sa instalez din nou versiunea pentru w8, dar cum am zis, nu mergea deoarece trebuia sa ma conectez pe contul de Microsoft si cand dadeam la *salveaza* imi spunea ca nu se poate contecta deoarece nu aveti conexiune, desi mie imi merge foarte bine wi-fi.ul straight face

Am instalat skype pentru desktop, dar nu merge nici ala :/ am incercat sa ma loghez si cu contul meu si nu merge :/

2 răspunsuri:
| edy2810 a răspuns:

In primul rand verifica daca iti intra in router semnal de la internet vezi sa fie conectare automata, in al diolea rand nu trebuie cont de la Microsoft poti sa iti faci cont fara probleme imp. ca la parola sa o faci si cu litere mari si mici si numere sa mearga la sigur si sigur apoi o s aiti mearga skype si inca ceva fa-ti un upgrade la windows 8 la windows 8.1 si va fi ok

| HEROINAhero explică (pentru edy2810):

In momentul de fata, laptop-ul este la reparat, a zis ca o sa-l reformateze happy netul merge bine mersi si de parola aia stiu happy