| lupsealexia a întrebat:

Deci imi cam place de un băiat de la mine din clasă, e drăguț, inteligent și se pricepe la științele exacte. Pe scurt, îi merge mintea. Mă înțeleg destul de bine cu el (stau in banca din fața lui) și avem câteva lucruri în comun. Chestia e că aș vrea să-i stârnesc interesul cumva, dar nu stiu cum. Mă consider destul de drăguță și nu sunt nici proastă, dar mi-e teamă că el să nu fie că restul colegilor mei, interesați numai de 'forme'. Eu și cu el am fost invitați la o zi de naștere a unui coleg poimâine și aș vrea să petrec ceva timp cu el atunci, fără fițoasele mele de colege prin preajmă. Ceva subiecte de discuție? Și cum aș putea să-i atrag atenția? Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| gabbyella200051 a răspuns:

Deci poti vorbi cu el despre scoala familie prieteni orice dar nu trebuie sa pari interesata. Lasal sa se uite la tine si el sa reactioneze.
Dar daca crezi ca nu-i carestul colegilor atunci deja e bine. Poate iti va merge succes!