Întrebare recomandată | ari2345 a întrebat:

Hei TPU! Deci..mama mea e prea rasista! Efectiv nu o mai suport! Prietena mea cea mai buna are pielea putin inchisa la culoare.Atunci cand ii cer mamei mele voie sa merg pana la ea acasa sa povestim, spune: Da ce? Vrei sa te duci in tiganie? Sa iei paduchi? EFECTIV nu mai suport.Se tot ia de ea doar pentru ca are pielea mai inchisa.Tin sa mentionez ca fata asta are si note foarte bune la scoala, se comporta foarte frumos si este foarte ingrijita.Ce dmn e cu rasismul asta? De ce ai vorbi pe la spate un om doar pentru ca e mai inchis la culoare? Eu una nu sunt rasista sau homofoba. Orice i-as spune mamei mele nu ma asculta! Va rog sfaturi, nu o mai suport!

Răspuns Câştigător
| GraniniCuPiersica a răspuns:

Aveam și eu așa părinți mi-am dat seama ca nu am ce învață de la ei in viața așa ca am fost pe sabia mea de mic dacă tu stii ca acel om este așa cum spui tu și o Cunoști cu Adevărată nu vadă de ce sa Asculți de așa oameni

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-i mai zice unde mergi și gata, nu e ca și cum poți să-i schimbi mentalitatea

| Fatamuntilor a răspuns:

Mama ta trebuie convinsa ca NU are dreptate!
Eu zic sa ii spui mamei tale cam asa,, Mami, nu imi dai voie sa ma duc la prietena mea? ok. Atunci ce ar fi sa o invitam la noi! Sa o cunosti, sa stai de vorba cu ea'
Incearca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maica ta are probleme la mansarda, nu are toate țiglele pe casa, "etnia nu definește un om ".