| Seby52 a întrebat:

E normal ca la varsta mea ( 13 ani) sa nu fii sarutat pe nimeni niciodata? Adica e ciudat caci toata lumea in jurul meu numai iubire. Incep sa ma simt destul de prost ca nu am pe cineva care sa iubesc altfel... Incep sa cred ca sunt urat si ca o sa raman singur toata viata.

20 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru generatia voastra depravata nu e normal, in lumea reala e foarte normal si sanatos pentru copilaria ta.

| neutrino a răspuns:

Adevarat, vine o zi in care fiecare descopera adevarul: este asa cum se simte. Avantajul tau este ca ai varsta la care poti incepe o "noua revolutie".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt ceva mai mare ca tine si nici eu nu am sarutat vreo fata in viata mea. Nu merita fitoasele astea nici pic de respectwinking Vei gasi pe cineva special odata

| gingergirl1 a răspuns:

Stai linistit!winking Si eu ma simt la fel ca si tine! Ma rog in afara de partea cu sarutul pentru ca l-am avut la 8 ani! Dar toata lumea are iubit si etc numai eu nu! laughing In fine am avut o perioada cand m-am simtit tare nasol dar mi-a trecut! Si chiar nu am timp! Vara asta trebuie sa ma pregatesc pentru clasa a8a si pe urma la liceu am timp si de un prieten!
Ai rabdare! Va veni si timpul tau!winking

| DaveMustaine a răspuns:

E normal, atata timp cat nu ai intalnit fata potrivita. Eu am 17 ani si inca visez la farmecul primului sarut...

| WarriorInReserve a răspuns:

La 13 ani nici nu-mi stătea gândul la fete.
Când aveam eu 13 ani, copii de vârsta mea aveau alte priorităţi. Joacă şi trăitul copilăriei, asta era prioritatea.
La 13 ani n-ai ce cuplu să faci pentru că nu eşti în stare. Nu eşti suficient de matur încât să poţi face asta. Eşti încă un copil.
Abia de la liceu să te intereseze fetele, până atunci preocupă-te de alte chestii, trăieşte-ţi copilăria! Cât o mai ai.

| lauraroxi a răspuns:

Da e normal, nu-ti face nici o grija!

| XtremePWN a răspuns:

Nu trebuie sa te lamentezi in vederea dobandirii anumitor cunostinte!

| lucky_6605 a răspuns:

Toate la timpul lor

| Abbcdd a răspuns:

Nu iti face griji esti destul de mic, mai ai timpwinking. Sunt unii care nici la 20 de ani nu au avut prima prietena iar acum sunt casatoriti bine mersii. Incearca sa fii mai sociabil sa te schimbi in asa fel incat sa pari pregatit pentru o prietena, si colegii mei sunt foarte copilarosi si asta e motivu pentru care nici unu din ei nu au avut primul sarut sau o prietena. Incearca sa nu fii cu prima fata care iti iese in cale, gaseste o fata de treaba si draguta care sa te placa si ea apoi vezi tu. Pana iti gasesti sa nu te mai simti prost le poti spune prietenilor tai ca ai avut o prietena, ai avut si primul sarut s.a.m.d Nu vei ramane singur vei vedea, pana la 20 de ani o sa ai n prietene happy Bafta:*

| Walve a răspuns:

Te lasi influentat de ceilalti si asta e gresit.
La 13 ani inainte copii inca erau copii. Iubirea nu are cum sa existe la 13 ani, si nici macar la 17. Vaga impresie ca exista e doar o idee preconceputahappy.
Ia si citeste, asculta muzica, uita-te la filme, iesi cu prietenii si lasa iubireahappy

| Leutzzu a răspuns:

E normal si toate la timpul lor o sa vina vremea cand nu o sa faci fata cerintelor succes

| anonimousgirl13 a răspuns:

Stai linistit e normal. Doamne daca tu iti faci griji de la varsta asta eu atunci cred ca ar trebui sa fiu in depresie. Eu am 19 ani si inca nu m-am sarutat. poate la mine ar fi mai anormal. Toate la timpul lor. Cum spun si ceilalti noi la 13 ani nici nu ne gandeam la asa ceva, eram inca, copii.

| iubi69 a răspuns:

Fara griji, fiule

| MwahahaPSYCHOlaugh a răspuns:

Am 17 ani si nu m-am sarutat incalaughing

Nu este nimic anormal continua sa ast fata potrivita.

| Yones_Cezar_1999 a răspuns:

Amigo, fa-ti o prietena si gata! e simplu peterce timp cu ea si apoi interab-o si continua actiunea pana ai succes! si da e normal sa nu saruti pana la 13 ani! esti mic!
Succes!

| Eferalgan a răspuns:

Ba frate stai linistit e foarte normal eu am sarutat prima fata la 15 anii si acum am 19 happy nu-ti face griji totul la timpul lor

| Iralove2002 a răspuns:

Hei pustiule mereu iubirea ti se pare inexistenta dar ea va veni pe neasteptate