| Absynt a întrebat:

Salutare, am o problema si as avea nevoie de cateva sfaturi. m-am indragostit de o fosta colega de munca. ne intelegem foarte bine insa mi-a spus ca ea nu poate simti pentru mine ceea ce simt eu pentru ea. nu-i port pica pentru ca nu am de ce... pana la urma ea stie ce e mai bine pentru ea. totusi nu stiu cum sa trec peste aceste sentimente pe care le am eu pentru ea. ar trebui sa nu mai povestesc cu ea? sa nu ma mai intalnesc cu ea? sa o evit? problema e ca nu as vrea sa ii fac si ei rau evitando. povestim in fiecare zi pe mass si ma doare doar sa ii scriu daramite sa ma mai si vad cu ea.

Răspuns Câştigător
| Punky a răspuns:

Buna! Eu cred ca timpul le rezolva pe toate.Va fi mai greu, pana vei intalni pe altcineva.Trebuie sa accepti faptul ca nu se poate si sa incerci sa te gandesti la ea doar ca la o amica.Incearca sa te intalnesti cu mai multe persoane, sa vezi daca te atrage vre`o una.Nu cred ca trebuie neaparat sa rupi legatura cu ea, chiar daca e greu sa o vezi sa vorbesti cu ea si doar atat.Gandeste`te bine la ce vrei sa faci.Peacehappy

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Ar trebui pur şi simplu să accepţi că nu se poate şi gata. Caută pe altcineva (poate nu e ea peticul tău, cum se spune) sigur trebuie să fie şi altă persoană care să te atragă.

| Absynt explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. cred ca aveti dreptate si ar trebui sa astept sa vindece timpul tot. nu as fi vrut sa ajung sa o evit deoarece i-as fi facut ei rau si nu vad de ce ar trebui sa sufere si ea.

| silvika_4936 a răspuns:

Salutare absynt stii e mai bine sa mai vorbesti cu ia sai mai zici ia singura o sa vreaie sa fie cu tine./