| sweetgirl09 a întrebat:

Imi dati si mie cateva idei ce am putea face de Craciun gen scenete sau... nu stiu (precizez ca sunt in clasa a7-a) m-a pus diriga pe mine sa organizez petrecerea de Craciun si n-am nici o idee! MA ajutati?

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Hei dayana, ce coincidenta aceeasi sarcina o am si eu, si sunt in clasa a7ahee hee.Eu m-am gandit sa va faceti cadouri reciproc adica fiecare scrie pe o foita numele sau si dupa toate biletelele se amesteca si trebuie sa alegi unul, ai ales un nume si acelui om trebuie sa-i faci cadouhappy sau poti organiza cantece in engleza despre craciun sau in ce limba vreihee hee) poti sa faci scenete adica cauti o poveste care iti place tie si care nu e chiar complicata.Sau poti sa dai o petrecere desigur daca sunt toti de acord.Decorezi sala de clasa in ghirlande si tot felul de lucruri daca nu te descurci singura poti cere ajutorul cuiva.Sunt multe lucruri pe care le poti face la craciun:X.Iti urez succes si sper sa ti placa ideile mele:*

1 răspuns:
| UbexFlo a răspuns:

Http://www.misiune.ro/categorie/craciun/scenete-craciun/ uite aici scenete. Puteti sa strangeti niste bani si sa-i luati un cadou dirigintei si sa aveti o activitate a voastra cu cadouri.Scrie numele fiecarui coleg din clasa, inclusiv al tau, pe niste bilete mici si apoi fiecare sa traga cate un bilet si fiecare sa ii cumpere colegului de pe bilet un cadou mic si semnificativ de Craciun.:)