| daariana a întrebat:

Hei TPU, imi place de un baiat, dar lui nu cred ca ii place de mine, nu stiu. si in plus mai este si o fata intre noi 2. Sunt mai timida si mi-e frica sa ii spun ce simt pentru el. el e tipul mai popular si indraznet, dar de cand am inceput sa il cunosc vad ca poate sa fie si sensibil. Ce sa fac? Imi place mult de el sad. Va rog, dati-mi un sfat! crying

Răspuns Câştigător
| ImHereForYou a răspuns:

Nu dispera! Nu-ti etala sentimentele fata de el,pentru ca daca nu sunt sentimente simtite reciproc,vei regreta!
Nu te baga in seama,asteapta sa te bage el,si incearca sa fii tu in discutiile cu el!
Afla treptat daca te place,iar daca te place, veti fi impreuna, daca nu, stai linistita, viata ti-a pregatit ceva mai bun!

| daariana explică (pentru ImHereForYou):

Mersi mult, o sa incerc, doar ca sunt foarte timida, cand ma intreaba ceva, mi-e atat de frica sa nu gresesc cv incat ii raspund cu "da" si "nu" sad. Dar de fapt in gandul meu i-as spune multe!

| ImHereForYou a răspuns (pentru daariana):

Spune-i tot...dar nu lucruri care sa te defavorizeze si sa decazi in ochii lui!
Nu ai cum sa gresesti daca spui ce gandesti, dar inainte gandesti ce spui!

3 răspunsuri:
| zDenYz a răspuns:

Buna.Ar trebui sa ii spui sentimentele tale fara frica sau timiditate.Dar daca totusi nu poti sa-i spui atunci ar trebui sa îcepeti o prietenie si sa ii areti ca-l placi.Atunci vei putea si vedea daca si el te place sau nu