| GirlyVlog a întrebat:

Hei, TPU! Imi place un baiat, facem zile pe snapchat si as vrea sa intru in vorba cu el, dar mi-e frica sa-i scriu pur si simplu "ce faci?". Ce as putea sa ii trimit ca sa initieze el o conversatie?

Răspuns Apreciat de Editori
| armygirl a răspuns:

Știi ce sfat îți pot da eu? Lasă teama. Din câte am observat, băieților le cam place ca și fetele să se bage în seama așa că e totul în regulă. Înțeleg rușinea asta de a-i scrie unui băiat, am trecut și eu prin asta, însă dacă e băiat de treabă nu vor exista probleme.winking

Oricum, dacă tot nu vrei să te hotărăști, trimite un snap prin care ceri filme bune. Poate se încumetă și răspunde, apoi îl mai tragi tu de limbă big grin

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai daca tot faceti zile ai putea sa si incepi o conversatie referitor la ceva ce-ti trimite

| Andreeush a răspuns:

Dar de ce nu faci tu primul pas?
De ce trebuie sa faca intotdeauna baietii primul pas?

| Șurubelniță a răspuns:

Dă-i o poză cu ceva amuzant sau cu ceva ce îi place. Meme-urile pot face minuni uneori.
De acolo poți dezvolta conversația după bunul plac.

| mariuscdrz a răspuns:

Încearcă sa gasesti un motiv bun de a da mesaj, ca de exemplu sa zicem ca el iti trimite un snap si tu i raspunzi ca "ce poza frumoasa" sau "unde ai facut poza "...etc sau pur si simplu dai un mesaj gen: Hey sau buna, incercarea moarte n are!

| Larionana a răspuns:

Si eu eram in situatia asta asa ca trimite-i poze cu ochii tai si descrierea sa fie cu o inimioara de culoarea ochilor tai.
Poti foarte usor sa il faci gelos daca pui un film si etichetezi mai multi baieti (inventeaza numele)
Eu aveam capturi de ecran de la el la chestiile cand mergeam pe strada si am facut poza la cum se numea sau poti sa ii trimiti o poza cu un serial si daca e amator o sa te intrebe ce seriale mai urmaresti si o sa incepeti discutiawinking