| Idontcare11 a întrebat:

Am parul lung foarte frumos dar se despica, in minim o luna as vrea sa imi creasca pana la fund si am incercat si sa il tai. Il tai odata la 2-3 luni si tot despicat este. Stiti un remediu de preferabil natural?
Ps. nu folosesc placa, ondulator, nu imi sterg parul cu prosopul doar il tamponez usor. Uscator folosesc dar vara niciodata.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Blackrose4 a răspuns:

Bună.
Îți recomand să încerci uleiul de cocos presat la rece de la Solaris, este foarte bun pentru vârfuri despicate şi ai să observi rezultatele: http://solarisplant.ro/ro/ulei_de_cocos_solaris
Este foarte bine că îți tunzi vârfurile periodic, să faci asta şi de acum încolo.
De asemenea, şi uleiul de ricin este bun. Iți poți face o mască amestecând o lingură de ulei de ricin cu una de miere. Aplică masca la vârfuri şi spala-ți parul după jumătate de oră. Un alt remediu este ceaiul de muşetel.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cresterea părului nu depinde de tine, depinde de organism, asa ca daca in familie mama sau sora(daca ai soră) nu au părul lung, nu ai atunci ce sa faci, el va creste, dar sigur nu il vei avea intr o lună pina la fund, creste cu citiva centimetrii. ce vârsta ai?

| Idontcare11 explică:

Am 12 ani si stiu dar nu intr-o luna intr-un an sau mai mult dar trebuie mereu sa tai din el din cauza varfurilor despicate care arata urat.
Mama si tata ambii au avut parul lung pana la fund si foarte frumos si bogat.

| LaylaNico a răspuns:

Poti folosi un sampon de cai(se poate lua de la un adapost) pentru a avea un par bogat si sanatos. Si eu folosesc!