| danutza_8059 a întrebat:

Am nevoie de un sfat.am parul ondulat si e ff greu de aranjat, tot timpul tb s il usuc cu feonul si tb s il dau cu spuma de par iar din cauza feonu-lui mi-sau despicat varfurile. spuneti-mi alte metode, cum sa il aranjez? si c produse sa folosesc pentru parul ondulat? si cum s scap de varfurile despicate? va multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am parul cret, stiu povestea happy
Sfatul 2 din pacate nu e bun deoarece dupa uscare se va umfla si va arata ca o maturica. happy
Parul cret nu se usuca niciodata in totalitate
Nu trebuie sa il usuci cu feonul de fiecare data dar daca o faci incearca sa nu il folosesti imediat cum ai iesit din baie, lasa-l sa mai respire; foloseste difuzorul, este special conceput pentru parul cret/ondulat.
Produse: eu mai folosesc spuma dar nu multa si am incercat sa folosesc si crema de par de la Sunsilk si nu mi-a placut-incarca parul.
Trebuie sa il tunzi 1 data/3 luni
Incearca sa folosesti sampon si balsam si poti aplica si o masca 1 data/luna pentru fire despicate.
Eu folosesc Elseve anti-rupere si am un par foarte rezistent si nu am fire despicate. happy

9 răspunsuri:
| miriam a răspuns:

Ai un par superb ...profita de asta!

| gaby_6466 a răspuns:

Cam greu cu parul ondulat, dar daca vrei sa-l faci sa nu mai fie ondulat adica sa fie drept poti dupa ce l-ai spalat il stergi putin il dai cu putina spuma si il piepten dar tot cu feounul lipit de piepten asapui pieptenul de sus in par si feonul pe el si tragi in jos si pieptenul si feonul si se indreapta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Folosește măști pentru păr ondulat, așa îl vrei hrăni și firele despicate vor fii mai puține.
Nu uita că la 2-3 luni trebuie să tai vârfurile pentru a preveni despicarea și a crește sănătos.
Lasă părul să se usuce natural.
Baftă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am parul ondulat si nu folosesc nici`o spuma si nici`o crema dupa ce ies din baie stau putin cu el in prosop dupa aia il usuc si toul e perfect. uneori sta in toate directiile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varfurile despicate trebuiesc taiate, chiar daca iti este greu nu exista alta solutie, am fost in aceiasi situatie.Nu il mai usca cu feonul mai bine lasa-l sa se usuce natural, este mult mai bine.Foloseste o masca pentru par care sa iti hraneasca firul de par dar ai grija sa fie din aceiasi gama cu samponul si balsamul.Este f bine sa folosesti balsam. Cele de la elseve sunt f bune.Ar fi bine sa nu mai folosesti spuma si fixativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt varfurile despicate foloseste serul pentru varfuri...gasesti si la avon si e foarte bun.si ia`ti din varfuri periodic... e bine sa folosesti sampoane pentru par ondulat... ti-l aranjeaza...si balsam sa fie parul moale happy... spumele il ingrasa repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema de par cret de la Sunsilk e foarte buna.Eu o folosesc pe parul ud. Apoi poti sa te usuci putin cu feonul si o sa arate super bine! Eu asa fac mereu si sunt multumita! Sau mai este spuma de par cret de la Pantene! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt diana si vreau un sfat am parul putin ondulat si as vrea sa ma tund scurt ini sp cum sa ma tund?/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am parul cret/ondulat si ca sa am un par foarte moale si fin stiu ca pare cam ciudat dar folosesc Jonsons baby. E foarte bun Pentru ca este de copii si dupa ce ma clatesc imi fac masca pentru par.Folosesc crema de la Elvive si e foarte buna si in timp ce stu cu masca imi pieptan parul si ma clatesc, dupa imii pun prosopul in cap si stau 7-10 min cu el asa si apoi dau jos prosopul uneori il usuc dar fionul il dau la aer rece si il tin deasupra capului incat aerul sa vina din sus...si apoi il impletesc cand ma culc si dimineata il desfac si am un par perfect si curat.