| agirll a întrebat:

Hei TPU

La examenul de capacitate stiu ca trebuie sa iei minim 5 la fiecare materie. Sa zicem ca la mate iese sub 5 iar la romana 8- 9. Asta inseamna ca pici examenul. Intrebare mea este ca, intri direct la profesionala sau te poate trimite la un liceu mai slab?
scuzati categoria

2 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Se face media cu notele si media si nu trebuie sa dea sub 5, aia o sa fie media de admitere

| laura122 a răspuns:

Media finala de admitere la liceu se calculeaza astfel: media claselor 5-8+3*media examenelor totul impartit la 4.