| madducu a întrebat:

Hei TPU.La profilul filologie la ce se da BAC-ul? Dar la profilul stiinte sociale? Funda+vot.

2 răspunsuri:
| alinutzaaa a răspuns:

Anul trecut la uman s-au dat testele de competente care au fost sustinute in timpul anului: Engleza (writing, speaking, listening), Informatica si Limba Romana (oral). Iar la BAC-ul propriu-zis au fost urmatoarele probe scrise: Romana, Istorie, si la alegere Geografie/Filosofie/Psihologie/Economie/Sociologie/Logica! happy

| cosereanca a răspuns:

Eu am fost la specializarea stiinte sociale si cand am terminat am dat bac-ul la urmatoarele materii in urmatoarea ordine: romana oral, engleza oral, romana scris, istorie scris, psihologie scris, franceza scris. Dar mai erau si alte. Iti recomand sa cauti pe net o programa scolara pentru anul acesta, ca sa stii sigur pentru ce materii sa te pregatesti.