| Anonima6754 a întrebat:

Hei TPU happy Maine imi va veni menstruatia, astazi am fost la piscina pentru ca de maine si inca 4-5 zile nu voi mai putea. Deci eu cand sunt acea perioada am dureri groaznice de burta, stare super naspa, etc...as vrea doar asa niste sfaturi de la fete, ce faceti voi cand sunteti in acea perioada? Cat va tine de obicei? Luati pastile de durere? Etcc

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Eu sunt norocoasă, nu am dureri și mă ține 3 zile.
Vezi că se găsesc la farmacie pastile pentru durerile menstruale.

| Justme1997 a răspuns:

Am dureri doar prima zi, câteodată si a doua. Iau nurofen express forte

| Ioanaah a răspuns:

Eu iau anticoncepționale si mor in fiecare luna. Daca iau no spa(la multă lume funcționează super bine, poti incerca) dispare durerea, dar nu mereu.