| anonim_4396 a întrebat:

vrea niste sfaturi, voi ce faceti atunci cand sunteti pe stop? luati pastile? aveti greturi? dureri infernale? mersi:*

Răspuns Câştigător
| Nebuneală a răspuns:

Bunahappy! Pai eu una inainte sa imi vina ma doare burta si spatele. Daca ai dureri mari de burta ia pastile de dureri se gasesc la farmaciewinking! Eu personal nu am greturi nici dureri insuportabile. Zici ca ai dureri mari? Nu esti singura in toata lumea o multime de fete sau femei au dureri in timpul mestruatie, intr-o perioada sau alta a vietii. Durerile sunt sunt provocate de contractarea usoara a uterului, pentru a ajuta la eliminarea tesutului moale dininterior.straight faceSa sti ca nu toate femeile au aceleas sintome. Unele au crampe tot timpul, altele deloc, altele din cand i candhappy! Aceasta pentru ca menstruatia fiecareia este diferitahappy! asa ca nu te mai speria poate asa e la tine cu timpul o sa iti reviwinking!

10 răspunsuri:
| madagascar a răspuns:

Eu iau calciu cu concentratie mare de 500mg(1 pastila inainte sa imi vina si 2 pe zi in timpul menstrutiei)inainte si in timpul menstruatiei, pentru ca altfel trebuie sa iau un pumn de pastile ca sa pot sta in picioare, de greturi am scapat pentru ca am sapat de gastrita, am doar pofte ciudate dar sunt cam aceleasi in fiecare luna asa ca ma pregatesc din timp.

| evoke a răspuns:

Eh...am dureri de burtacrying de multe ori de'abia ma ridik:-s
Da' iau un Algozone si imi trece dupa vreoi juma' de ora big grin

| » Iµliaña « a răspuns:

Pe mine ma dor sanii thinking in rest n`am probleme happy

| alexaalexandra a răspuns:

Mie nu mi se intampla nimic
eventual dureri de burta dar mici.

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Aoleu! dureri de burta? nu ti-as spune! e oribil! parca te-a prins cineva cu ceva si te strange de burta pana mori.asa de oribil e la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, cind sunt pe, stop' am dureri dar suportabile in partea de jos, pastile nu am luat niciodata ca dau dependenta! da am auzit kk unele fete au dureri insuportabile si aceste zile stau doar in pat, nici la scoala nu se pot duce, imi pare rau de elecrying((

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa sunt eu ma ingalbenesc la fata, mainele imi sunt reci. vomit si am dureri insuportabile.eu iau pastile. dar nu mai stiu ce sa fac ca simt ca mor at cand sunt pe stop

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine ma dor sani si burta oribil nu stiu ce sa ma mai fac cryingcryingcrying

Răspuns utilizator avertizat
| 343234 a răspuns:

Te servesti putin si totul e super