| oO a întrebat:

Hei TPUkiss
Miam bagat ieri pierce in limba ii un pic umflata si ma doare acolo dedesubt de limba ca pielita aia mi nu stiu cum stramba straight face...adica na nu mi-a bagat acu in ea numa o ocolito ceva de genulaughingsi cand vb ma doare foarte tare...afecteaza dintii? ce sa mananc mai slabut?
As putea sa mananc de azi? am incercat da nu prea pot am mancat numai un iaurt cu paiul...happy
Imi spuneti si mie niste moduri de ingrijire si din astea(maine o sa ma duc sa mi-l schimbe sa-mi puna unul mai micut)si dedesuptul limbii mi s-a facut ceva alb in juru piersului
Dar din a3a zi dupa ce il am ii voie sa sarutilaughing? sau nu o sa te incurce la sarutthinking
Dau fundakiss

3 răspunsuri:
| sqrt a răspuns:

Vindecarea ranii poate dura pana la doua saptamani, iar in tot acest timp trebuie sa ai grija ce mananci pentru a nu genera vreo infectie. Un alt lucru neplacut este acela ca de multe ori atunci cand ai un piercing in limba, masticatia se realizeaza cu dificultate. si nu fuma

| DarkSinAngel a răspuns:

E normal sa fie umflata in primele zile. Ai tija mai mare ca sa ti se poate umfla limba. E normal, sa se umfle pentru ca e un corp strain acolo, si dureaza ceva pana se acomodeaza. In 3-4 zile iti trece. Mod de ingrijire...nu consuma lactate

| Denidenise22 a răspuns:

Hei.afecteaza dinti numai daca te joci cu el mult[in exces].sa nu mai mananci iaurt.pentru ca nu ai voie 1 saptamana sa mananci lactate. Daca tot ti se umfla limba i-a un ibuprofen sau un nurofenAi grija de el.si clatestete cat mai des cu apa de gura.Si da poti sa saruti.sau sa fumezi[daca fumezi].Succes.Biie.:]