| 0neMarionette a întrebat:

E urgent sad!
Astazi mi-am dat pierce la scoala in limba, pierce`ul mi l-a dat un coleg (deja purtat). Cand am ajuns acasa nu am mancat nimic pentru ca masa era deja pusa si stiu ca nu am voie sa mananc sarat, picant si lactate... asa ca nu am mancat nimic.
M-a durut foarte putin doar cand a bagat acul si cand l-a scos, dupa m-a durut putin in partea stanga a limbii, iar acum ma doare jos sub limba la ata aia (sau cum s-o numii)! big grin
Vorbesc foarte greu laughing nu pot sa pronunt cuvinte cu : r, j, g, c thinking Si imi este foarte foame laughing!
Ce sa fac? puppy dog eyes Ma afecteaza cu ceva daca pierce`ul este deja folosit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Ar fi trebuit sa dezinfectezi pierce-ul intai. Ceea ce zici tu in rest, sunt efecte secundare pe care le-am auzit si la colegi. O prietena a mancat cu paiul 2 saptamanilaughing

| 0neMarionette explică (pentru LolaLollita):

Nu am avut cand sa dezinfectez pierce`ul si cu ce... sad
Sper sa nu ajung sa mananc cu paiul straight face Merci mult pentru raspuns!