| anonim_4396 a întrebat:

multumesc celor care au rabdare sa imi citeasca povestea happy
Deci am intrat in cel mai bun liceu la mate-info sad dar eu vroiam la bio-chimie sad. Prima oara am crezut ca o sa fie bine...stiti voi:colegi noi, prieteni noi....etc. Dar mi-am dat seama ca nu era asa:profesorii sunt rai,unii colegi fac misto deoarece eu sunt de la tara (si se dau mari si tari ca ei sunt de la oras pfff),cu unii colegi ma inteleg destul de bine dar faza e ca nu ma descurc cu matematica,noi stateam si o ora pe un exercitiu iar aici proful e foarte exigent, daca ne oprim putin sa ne gandim, inseamna ca nu stim.Fostii colegi imi spun sa ma transfer si eu vreau dar va trebui sa o conving pe mama caci ea mi-a spus ca nu o sa rezist dar eu nu,ca"eu trebuie sa trec si liceul asta" si acum imi tot zice " ce sa iti fac, ti-am zis sa nu-l treci! Ti-am spus eu" Ahhhhh urasc cuvintele astea pe care le-am tot auzit de cand am inceput scoala: "Ti-am spus eu!" Deci voi ce ziceti ar trebui sa ma transfer? SI daca da, cand pot si daca trebuie sa platesc ceva.Multumesc! (si scuzati-mi ortografia dar ma cam grabesc) :* happy

Răspuns Câştigător
| andreia234 a răspuns:

Daca crezi ca nu te descurci cu profilul de matematica as zice ca ai putea sa te transeferi incerci sa o convingi pe mama ta ca este ma bine pentru tine sa pleci de la mate-info si sa te muti la un profil la care iti place, iar dupa ce o vei convinge pe ea trebuie sa iti faci o cere catre domnul director si sa ii spui si dirigintei/lui tau despre transferarea ta. Sper ca ti-am fost de ajutor:*happy

2 răspunsuri:
| Ruxy48 a răspuns:

Daca nu te descurci de ce sa mai stai? Te poti muta in semestrul doi la noi asa e. Si nu trebuie sa platesti nimic. Doar sa iti iei toate fisele si dovezile de vaccinare.

| anonimcusangerece a răspuns (pentru Ruxy48):

Mersi happy cred ca o sa ma mut din liceu, deoarece profesorii sunt foarte severi sad