| trocki1238238409238409 a întrebat:

Am o problema daca se poate numii asa si sper sa ma puteti ajuta. Sunt clasa 11 a, Mate info si relativ ma descurc, adica daca voi continua sa mincesc in continuare la fel, nu ar trebui sa am probleme la bac. Problema aici incepe. In alta clasa de a 11 a, profilul filologie mai exact, sunt majoritatea fostiilor mei colegi si multi prieteni. Cand ii vad ca nu sunt in aceeasi clasa cu mine si ca eu sunt singur (am intrat la mate-info alaturi de alt coleg care a plecat in aceeasi clasa de filo dupa un semestru), parca ma apuca o nostalgie si am o tristete in mine ca nu sunt si eu acolo. Si mereu cand ii vad, devin deprimat in acea zi si nu mai am chef de nimic. Ce este de facut? Sa ma mai transfer sa mai fiu un an alaturi de ei, pana terminam liceul sau sa continui tot asa deprimat si singuratic(nu o sa mai rezist mult asa si intru intr-o depresie grava)?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

E hai... esti in casa a 12-a zau asa, mai ai 2 ani. Adica unul jumatate. Cum sa te simti deprimat? Tu mergi acolo unde iti place si te ajuta pe viitor. Oricum dupa ce se termina clasa a 12-a, probabil o sa mai tii legatura cu vreo 2-3 colegi, maxim. Asa ca ce rost are sa te muti acum?

Tu pentru ceilalti inveti?

| trocki1238238409238409 explică (pentru DoarBogdan):

Nu învăț pentru ei dar mi-e dor sa mai fiu in clasa cu ei

| Cosmin89321 a răspuns:

Ba daca ti e dor de ei iesi in oras cu cativa dintre ei din cand in cand. Trimite mesaj pe insta si zi la cate unu sa vina pe afara ceva, nu te transferi ca prostu, e o prostie sa stai numai cu astia din clasa ta, mai ales la liceu