| Chnss a întrebat:

Hei TPU.Nu stiu cum fac dar mereu ma indragostesc de persoana nepotrivita.M-am indragostit de cel mai bun prieten..si ghiciti ce?! Este intr-o relatie cu cea mai buna prietena a mea.Inainte sa fie cu ea, am fost toti 3 prieteni foarte buni, iar el acum imi e ca un frate mai mare.Mereu ne spunem secretele si chesti dastea.Cand prietena lui nu e cu noi ma ia in brate(si de fata cu ea chiar) si tot asa cand nu e prietena lui cu noi sta pe picioarele mele, se joaca in parul meu, ia strange de obraji.Cand sunt suparata (pe el sau in general) vine si ma ia in brate, ma strange tare si imi spune ca ii pare rau.Imi ia apararea in fata altora.Dar nu stiu ce sa fac...Prietena mea va pleca in alta tara peste o luna si va ramane acolo.Dar nu vreau sa ii zic ca il plac..nu pot sa ii fac asta prietenei mele. Faza e ca nici nu stiu daca ma place.Adica lui ii place sa imbratiseze oameni, sa fie imbratisat, dar e dur cu lumea...adica nu se comporta asa cu multa lume.Pot sa zic ca doar cu mine si cu prietena mea, atat.Si din asta nu stiu ce sa mai cred.sad

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Aşa este-n viaţă! Tu alergi după unii şi alţii după tine! Dacă voi nu mă vreţi, eu vă vreau şi invers!
Să fi iubită maxim!

evenso
| evenso a răspuns:

Cred ca stii ca nu e bine ce faci.
Cat timp ei au o relatie ( chiar si la distanta ) ar trebui sa stai deoparte si nu in bratele lui.
Roata se intoarce si nu cred ca ti-ar conveni nici tie ca iubitul tau sa ia in brate pe o "sora" si sa stii cum ei se gigiulesc cand tu nu esti de fata sau chiar si in prezenta ta.

| Nolkyz a răspuns:

Esti intre ciocan si nicovala: ramai prietena cu ea sau ramai cu el. Or cu niciunul. Insa eu zic sa faci ce simti. Prietena ta oricum va pleca. Banuiesc ca e constienta ca o relatie la distanta nu o sa le mearga o eternitate. Plus ca acolo va cunoaste alte persoane, alti baieti. Si-mi pare inevitabil ceva intre tine si el... Adica doar din ce mi-ai spus tu am simtit chimia. Ma rog. As zice sa astepti sa plece ea. Daca se intampla ceva intre tine si el, puteti astepta ca ea sa te anunte ca a gasit un tip dragut acolo etc. si atunci ii spui de faptul ca iti place de respectivul.

| andrutzakiss a răspuns:

Nu ar fi drept sa ii faci asta prietenei tale, asteapta sa plece si poorma vei ramane doar tu cu el... lucrurile se vor intampla de la sine :* mai ales sa incerci sa aveti un mic sarut nu e rau big hug sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trateaza-l cu indiferenta.
Dupa ce pleaca prietena ta, poti fi cu el, mai ales pentru ca ea ramane acolo. Relatiile la distanta supravietuiesc doar in filmewinking.
Deci, daca nu ii mai dai multa atentie si el te place cu adevarat, sigur va dori sa fie cu tinewinking.
Bafta!

| Alexaaandraaa a răspuns:

Încearcă să îi spui asta, că ești îndrăgostită de el, dacă relația cu prietena ta e satbilă te va refuza, dacă și el simte ceva pentru tine va accepta. Succes! puppy dog eyes Pup!:*

| Jr._Mihai_1998 a răspuns:

Niciodata nu-i bine sa te indragostesti de prietenul cel mai bun da incearca sa-i spui da asa cu calm sa ii zici nu direct na eu daca eram inlocul tau ii spuneam da tu faci cum frei tu cum iti spune inima daca il iubesti spune-i macar lui...

| Catalina_Geanina_1997 a răspuns:

Nu ar fi drept sa te intragostesti chiar de el fiind si prietenul, prietenei tale eu te-as sfatuii sa ii spui prietenei tale daca este o prietena adevarata poate o sa te inteleaga. Apoi sa il intrebi pe el ce simte pentru tine si ce simte pentru ea.Pentru cine bate mai tare inima.Adica intelegi tu ce vreau sa spun. Daca el te place pe tine si tu il placi pe el poate o sa aveti o sansa in plus el alege cu cine va fi in viitor nu prietena lui si daca ea o sa se supere pe tine o sa ii treaca pentru ca majoritate fetelor trec prin asta. Sper ca te-am ajutat