| kLowNii a întrebat:

:* peste doua trei zile trebuie sa ma intalnesc cu un baiat pe care l-am cunoscut pe facebook. Am vorbit oleaca mai mult si am ajuns la faza daca e sa ne plimbam peste doua zile...si nu stiu despre ce sa vorbesc cu el, adica nu vreau sa ma credeti o disperata sau ceva dar puteti sa imi propuneti niste subiecte de discutie sau ce ati vorbit voi la o intalnire cu cineva...chestii dintr-astea. Mersi :*

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci o lista in cap cu ce trebuie sa vorbesti. Pe net ce ai vorbit cu el? Te gandesti la ce te intereseaza sa afli despre el si il intrebi.

| Ioonela a răspuns:

Hmm, am trecut si eu prin experienta asta acum o saptamana si ceva laughing
Nu trebuie sa iti faci de acasa lista cu subiectele de discutie, or sa vina de la sine. Puteti sa vorbiti despre orice, sunt atatea de spus, mai ales cand iti doresti sa cunosti persoana respectiva.

| Florennce a răspuns:

Bună!
Nu sunt adepta ideii "dacă cade bolovanul cu sare?! ", însă cred că ar fi mai bine ca dacă ieși cu el, măcar să mai iei pe cineva cu tine, un prieten sau prietenă bună și așa ți-ai putea depăși emoțiile mai mult, astfel încât să porți o conversație și nu uita că dacă te duci singură, să te asiguri că măcar o singură persoană știe de tine și să-i trimiți un mesaj despre cum arată cel cu care te-ai întâlnit, cu ce e îmbrăcat, etc. Doar așa, preventiv.
Legat de subiecte, eu cred că vă veți descurca pe parcurs, so keep calm.
O zi bună!

| neutrino a răspuns:

La primele intalniri trebuie numai sa fii atenta la ce spune el: el este obligat sa gaseasca subiecte de discutie astfel incat sa nu va plictisiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre hobby-uri, scoala etc. Treptat vei afla daca ai lucruri in comun cu el, iar daca vei avea conversatia va merge de la sine, stai calma. FUNDA?

| BeckhamRZM a răspuns:

Totul vine de la sine, lawl.

| Ionut_Oana-Roxana_1989 a răspuns:

Despre hobby-urile fiecaruia, povestiti despre amitiri frumoase din viata voatra, si incet incet subiectele or sa vina de la sine