| spiffy a întrebat:

Prietenul meu m-a intrebat ce planuri de viitor am eu despre relatia noastra, cum o vad si ce asteptari am de la ea..si tot am amanat nu am stiut ce sa-i raspund.Ma puteti ajuta voi cu un raspuns?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca nu stii tu de unde ai vrea sa stim noi? e relatia noastra? sa vrei sa iti ghicim sentimentele in globul de cristal?

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu te-ai gandit la ce planuri de viitor ai, spune-i lucrul asta. Daca tine la tine si este deschis la minte o sa accepte lucrul acesta si ar trebui sa intelaga. Sau macar sa aprecieze sinceritatea. Daca nu ti-ai facut planuri de viitor cu el asta nu inseamna ca nu tii la el si ca nu vrei sa fii in continuare cu el, ci pur si simplu nu te-a preocupat acest aspect si ai incercat sa te bucuri cat mai mult de prezent.
Probabil ca daca nu te-ai gandit la schimbare sau nu ti-ai facut planuri, inseamna ca relatia este ok pentru tine si nu este nevoie sa o schimbi, gandindu-te la ce asteptari ai de la ea.
Asta cred eu, insa cel mai bine tu iti poti da seama singura de lucrul acesta.
Eu nu it pot da raspunsul sigur la aceasta intrebare pentru ca nu te cunosc si nu iti cunosc relatia.
Dupa cum spuneam cel mai bine este sa stai cateva minute si sa te gandesti daca intr-adevar vrei sa imbunatatesti relatia cu ceva. Daca nu, spune-i adevarul.