| mirabelaana123 a întrebat:

Sa va spun povestea mea.Am fost cu un baiat aproape o luna, ne intelegeam perfect.ma rog el e a7a si eu a8a(nu incepeti sa ziceti blablabla ce mici bcs i hate that). adica vorbeam foarte mult ne alintam am mers in orasel laughing etc. pana la un moment dat ce a inceput sa vorbeasca sec cu mine adica luna aceasta pe la inceputul lui ianuarie de a inceput sa raspunda dupa 3-4 ore(era on) sau sa de-a seen.Intr-o zi m-am gandit sa imi dezactivez contul de Facebook ca sa vad daca observa si el cica i am dat block dar i-a spus chestia asta celei mai bune prietene ale mele (adica fosta lui iubita cu care a fost.ea incearca sa ne desparta. si acum cred ca va fi cu ea.adica nu stiu.nu prea mai suntem bff.dar vorbim zilnic adica ma baga in seama sa se apropie de mine.ca stie ca imi place de baiatul ala).la scoala m-am dus la el isi punea cartile pe fata ca cica "eu nu vorbesc cu tine ca mi ai dat block" prietenii lui ii ziceau 'macar ascult o" el nu.la un moment dat dupa scoala m-am dus la el am vb.dar degeaba.si ne-am despartit.cu o zi inainte sa fie ziua mea.intrebarea mea este asta:Il vreau inapoi..eu stiu ca el ma place adica vrea sa fie cu mine din clasa a5a si eu mereu il refuzam.dar nu stiu ce e cu el.Cum pot sa fac sa il am din nou? Sau sa il fac sa sufere ca m-a pierdut? gelos ceva? si sa o fac si pe fata aia.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De ce? Nu vezi ca nu da 2 bani pe tine? Probabil sunt multi alti baieti care te plac si ar vrea sa fie cu tine si te-ar aprecia mult mai mult.Nu merita sa iti pierzi timpul cu baiatul asta.

| OldSoul a răspuns:

Pai daca el te place din clasa a5-a si tu l-ai refuzat pana acum la ce te astepti, sa stea mereu sa te astepte pe tine?
Nup, cu timpul isi pierde atractia fata de tine si tot ce-l face sa te mai vrea este orgoliul, iar dupa ce "te are" in scurt timp o sa te paraseasca, pentru ca nu mai are rost sa stea cu tine.