| Anonim1234567899999 a întrebat:

sunt intr-o mare dilema.chiar nu stiu ce sa fac: sper sa aveti timp sa ma ascultati:
1) eu am fost cu un baiat si recent ne-am despartit (el de mine) sub pretextul ca s-a plictisit de ceea ce faceam, daram motive sa cred ca s-a despartit de mine doar pentru ca a aflat mama lui despre relatie(la 5 zile dupa ce ne-am cuplat). si despre tot ce am facut noi in parc( ne-am sarutat,, ne-am intins pe iarba etc). in fine. si dupa i-am platit-o ca am inteles ca s-a plictisit de mine si i-am cam dat o palma dar mai mult"prieteneasca"...
2) Un baiat, sa-i zicem X,. Sunt topita dupa el, iar dansul stie acest lucru. Acum problema este ca am motive sa cred ca ma place: se baga in seama(imi tot fura lucruri si-si face trebuie cu ele), ma baga in seama, zambeste fara sa vrea cand vorbeste cu mine, intra in vorba cu mine cateodata...
si 3) Un alt baiat sa zicem Y. Si dupa el sunt topita dar nu cred ca stie asta si la fel face: se baga in seama, stie ca imi place DnB si il apuca "cheful de dans" si dupa ce termina se uita la mine gen "ei? cum am dansat? ai vazut?", si cu toate ca prietenul lui cel mai bun ma uraste si ii zice lucruri urate despre mine Y nu comenteaza si nu a zis niciodata ceva urat despre mine.[ acum cred ca al2lea cel mai bun prieten al lui Y i-a zis lui Y ca imi place de el si ca vreau sa ma cuplez cu el si a i-a zis prietenului:"ceee? cu ea?" si dupa adica acum se uita altfel(mai dulce intr-un fel ) la mine doar ca se uita mult mai putin fata de cum se uita inainte.
Acum... ce sa aaleg, ca nu mai inteleg nimic:!) sa incerc sa ma re-cuplez cu fostul; 2) sa incerc cu X 3) sa incerc cu Y...si ce parere aveti in fiecare caz in parte? FUNDAAAAA!

2 răspunsuri:
| crhh a răspuns:

Vezi dupa care esti "topita" mai mult, si la care tii mai mult, in cazul in care toate chestiile astea se bat cap in cap, e celebrul raspuns: "fa ce-ti spune inima"! :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai hotaraste-te pe cine placi si apoi gandeste-te la o relatie.