| Diiana232997 a întrebat:

Saptamana viitoare ma duc in Olanda love struck ( dar nu asta e problemalaughing ). Problema e ca ma duc cu autocarul, si mie pe autocar mi se face rau. Ce sa fac, sa nu-mi mai fie rau? Ce medicamente stiti, dar care chiar sa functioneze.Parca stiam ca e bun helasul, dar cat trebuie sa beau ca sa nu-mi fie rau pana in Olanda?
Va rog sa-mi spuneti cele mai eficiente metode :d

Dau Funda :d

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

La mine functioneaza emetostopul. se ia cu o ora inainte de a pkeca la dum si tine toata ziua.de asemenea incearca sa nu bei prea multe lichide si sa mananci mancaruri sanatoase si usoare:fructe, covrigi, etc fara salam, prajeli, fast-food. Eu asta fac mereu cand plec la un drum lung si merge. Drum bun!

2 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Emetiral ar fi cea mai potrivita pastila. Sper sa nu ti se faca rauwinkingkiss

| Iiulia a răspuns:

Lamaie, uita-te in fata pe drum sau incearca pastile pentru rau de masina sau bratari - le gasesti la farmacie...
Drum bun!happy