| borundu a întrebat:

Saptamana viitoare am un joc de football foarte important.
Va rog sa imi spuneti cateva metode pentru a fi in forma atunci.
De exemplu ce sa beau, sa alerg. etc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culca-te devreme. Odihna face diferenta
happy
A doua metoda: mananca carbohidrati(scuze pentru cacofonie). Dupa antrenamente ar fi bine sa mananci carbohidrati, pentru ca metabolismul va arde in continuare, si daca arde carbohidrati, ei se transforma in energie. + si, mai ales ca esti baiat, proteine(oua, soia, fructe cu coaja lemnoasa, unt de arahide).
Ex de carbohidrati: fructe, cereale integrale(painea alba, pastele, biscuitii nu sunt nutritive si au nr de calorii mare; asta nu inseamna sa nu mananci multe calorii "bune").
Dimineata sa ai un mic dejun bogat in fibre si carbohidrati.
Stai cu oameni pozitivi. Oamenii pesimisti iti "intuneca" starea.
Mediteaza sau macar ia-ti cateva minute numai pentru tine. Uita-te in oglinda si spune-ti:"o sa castigam, iar daca nu, o sa ma simt bine si o sa capat experienta".
Cauta pe net snacksuri SANATOASE, pentru ca cele cu publicitate au numai chimicale, si crede-ma, nu sunt bune.
Spor la treaba! happy

| Kyılε a răspuns:

Eu ce iti pot spune este doar sa te antrenezi si sa alergi ca sa fii in forma maxima cand trebuie sa joci. Bea multa apawinking