| RalucaDeseneaza a întrebat:

Hei TPU.Stie cineva cum pot sa-mi stapanesc emotiile?Adica ma apuca plansul aproape de la orice cuvant spus aiurea sau la orice nota proasta.sadFunda!

Răspuns Câştigător
| Sakira200 a răspuns:

Eu sint la fel,dar de la unn timp mi-am pus intrebarea? Pentru ce sa pling? Nare decit orice lucru este facut spre binele nostru,cum o fi o fi,daii naibii pe toti,si nu te mai emotionna,gandeste-te la ceva bun,si incearca sa nu-ti pese,daca ai primit o nota rea,zi in gind:Voi avea note mai bune,pintru o nota sa plinng? Daca cineva tio zis ceva zii si tu inapoi,descarcati nerviii pe el si nu te intrista,baftaa sper sami asculti sfatul, e unul bun, asa am facut si eu si amu chair nu-mi pasa

1 răspuns:
| Metaloco a răspuns:

Parerea mea e,ca cel mai bine,faci haz de necaz si gandeste-te la ceva ce iti place si nu baga lumea in seama, si cu notele: nu te necaji ca orice elev are note proaste si o sa vezi ca, de la un timp nu o sa-ti mai pese asa mult de note. oricum daca iei o nota proasta nu te necaji ci invata ca inseamna ca n-ai invatat destul