| hazza4ever a întrebat:

Stiti ca la chat la facebook sunt cativa prieteni, in ordine alfabetica, apoi scrie"More friends" si-ti apar si ceilalti prieteni online. Aveti idee dupa ce criterii sunt asezati cei din prima parte? Adica. vorbesti mai mult cu ei, sau lor le vizitezi profilul cel mai des, sau ei tie? Cum e?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde stii? lucrezi la facebook?

de nenumarate ori cei de la facebook au zis ca tin secret algoritmul pe baza caruia apar prietenii la chat. Tot ce se stie e ca e o combinatie de activitati pe care le ai pe pagina lor, activitati care le au ei cu prientenii tai samd. Nu are nicio legatura strict cu frecventa cu care vorbesti pe chat cu ei

2 răspunsuri:
| WholeWorldHelper a răspuns:

Buna dimineața.

Cei din prima parte sunt așezati în funcție de cat de des vorbiți.

O zi minunată!

| WholeWorldHelper a răspuns (pentru suntserios):

Bună @suntserios.

În principiu pe contul meu de Facebook persoanele cu care vorbsc mai mult se află în partea de sus exact așa cum spunea în întrebare @hazza4ever.

O zi frumoasă!

| suntserios a răspuns (pentru WholeWorldHelper):

De unde stii? lucrezi la facebook?

de nenumarate ori cei de la facebook au zis ca tin secret algoritmul pe baza caruia apar prietenii la chat. Tot ce se stie e ca e o combinatie de activitati pe care le ai pe pagina lor, activitati care le au ei cu prientenii tai samd. Nu are nicio legatura strict cu frecventa cu care vorbesti pe chat cu ei