| AndrikNebunik a întrebat:

Stiti ca la chat la facebook sunt cativa prieteni, in ordine alfabetica, apoi scrie"More friends" si-ti apar si ceilalti prieteni online. Aveti idee dupa ce reglui sunt pusi cei din prima parte? Adica. vorbesti mai mult cu ei sau iti viziteaza profilul sau ceva de genul asta?

3 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Sunt pusi in ordinea celor care iti vizualizeaza profilul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E gresit ce ti au spus restul nu e are nicio legatura in mod direct cu cei care iti viziteaza sau nu profilul. facebook nu a facut public algoritmul dar se speculeaza ca ar fi un algoritm complex care include persoanele comune cu care interactionati si nu interactiunea directa.

| elik a răspuns:

In prima parte sunt cei cu care relationezi mai mult..ca si cum prieteni apropiati happy