| Myhai2001 a întrebat:

Hei TPU, sunt baiat, am 15 ani si 1.75 inaltime si vreau sa ajung pana la 1.85 in doua luni dar nu stiu cum, ma puteti ajuta?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

E destul de amuzant. Acum câteva clipe am găsit o fată care spunea că e posibil să crească până la 1 75 că are părinți înalți și ea vrea să rămână mică :)
Oricum, cel mai bun lucru pe care ai putea să-l faci este să faci multe ore basket și handbal (scuze dacă nu se scrie așa) și îți mai recomand câteva site-uri unde găsești exerciții pentru înălțat:
https://fit4sport.wordpress.com/cum-sa-cresti/
http://www.ziare.com/......ci-1093907
http://www.crestereinaltime.ro/......ltime.html
Dar oricum, nu știu dacă poți să te înalți chiar 10 cm în două luni. Dacă reușești să mă anunți și pe mine, ok? Oricum, baftă!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E imposibil. Nu ai cum sa cresti 10cm in 2 luni. Dar inoata, joaca basket, fa-i tractiuni si e posibil sa mai cresti in perioada urmatoare.

| corolav a răspuns:

În mod normal este imposibil.
Doar dacă folosești „patul lui Procust".
Dar această diferență de 10 cm, pe care tu o dorești a ți se adăuga la înălțime în numai două luni, dovedește cît se poate de clar, cîtă prostie ai sub scăfîrlie.
În toată istoria omenirii nu cred că a pus cineva o mai cretină întrebare.
Nu ești rarissim, ești UNICAT în prostie.
Iartă-l, Doamne, că nu știe ce spune!

| RAY a răspuns:

Ce face lipsa de la orele de biologie din uni ce sa spun, tu de genetica ai auzit vreodata? de mosternire genetica? de adn?

| blAster85 a răspuns:

Da eu te pot ajuta:REVINO-TI! Ce dracul tot aveti ma cu obsesiile voastre, sunteti vai de capul vostru, ala vrea muschi altul par nu stiu cum, ala vrea metri, ce aveti ma e vreo epidemie in generatia voastra? Aveti vreun virus?

| NH4OH a răspuns:

Și eu vreau să ajung la 2, 10 m într-o zi, ce pot face?
Doamne, cum au ajuns unii.
Vrei să fii un slăbănog, aka o prăjină?
Eu cred că nu, apucă-te de sport ș=pentru un corp și o viață sănătoasă și lasă interesul obsesiv în legătură cu înălțimea. O moștenești, nu o poți împrumuta.

| GYGYLATINO a răspuns:

Myhai crede-ma ca inaltimea nu are importanta eu am 1 63 sau 1 62 si nu mi doresc sa am mai mult ca stiu ca nu se poate dar daca vrei eu iti zic sa incerci sa te bagi la o sala de fitnes sau de fiare si sigur poate te vei mai inalta

| Myhai2001 explică:

Tot nu pot sa imi dau seama cum unii din voi sunteti asa de fraieri incat sa nu va dati seama ca e pusa la misto. dupa intrebarea asta am ajuns la o concluzie..sunteti prosti, fara suparare