| Alex00990 a întrebat:

Sunt baiat si 16 ani. Ideea e urmatoarea: Nu stiu cum sa imi fac prieteni noi.
Adica pot sa ma imprietenesc cu oamenii, sa vorbesc cu ei dar nu stiu cum sa gasesc oamenii cu care vreau sa ma imprietenesc. De ceva timp incoace mi-am dat seama ca anturajul pe care il am nu ma prea reprezinta si ca nu avem aceleasi valori. "Anturajul", ma rog, prietenii cu care stau din cand in cand. Vreau sa imi formez un alt anturaj cu oameni care sunt asemanatori cu mine. In liceu nu prea am cum pentru ca majoritatea nu sunt pe placul meu (nu vreau sa fiu arogant). Cluburi, petreceri nu prea frecventez. Deci cum as putea sa gasesc alti adolescenti asemanatori cu mine si sa ma imprietenesc cu ei?
Mersi!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Internet, voluntariate, ong-uri, festivaluri, activitati pentru tineri, workshopuri, etc.

| eckblume a răspuns:

Mergi la voluntariat, inscrie-te la,, Cercetasii Romaniei,,-te dezvolti personal, se fac excursii, multe activitati.
Practica un sport care ti-ar placea. Ai putea sa te bagi si la niste cursuri de dans/teatru. Pentru a-ti face noi prieteni trebuie sa iesi din casa, adica sa ai activitati.