| BlackEyedGirl a întrebat:

Spuneti-mi si mie unde e logica in a-ti face prieteni? Mi se intampla mereu urmatoarea chestie: vreau sa ma imprietenesc cu cineva, dar nu stiu despre ce sa vorbesc cu acea persoana, gasesc cateva subiecte, vorbim cateva propozitii, apoi nu mai zice nimeni nimic. Nici cealalta persoana nu incepe discutia, hai sa presupunem ca sunt eu mai timida, dar ceilalti nu sunt, si totusi nu stim ce sa vorbim. Bine, se intampla cu o persoana, nici o problema, dar si cu a 2-a si a 3-a, si mai multe? O fi problema la mine, dar despre ce sa vorbesc cu cineva daca nu am idee ce ii place si nici ea nu ma ajuta in privinta asta? Cum sa fac sa nu mai patesc asa ceva? -_-

Răspuns Câştigător
| MadalinaBoca a răspuns:

E posibil sa fi tu timida...dar exista si posibilitatea ca persoanele cu care interactionezi sa nu fie neaparat sociabile, deschise la discutii daca nu sunt provocati.
Subiecte sunt o multime daca stai sa cauti. Mai ales cand intalnesti o persoana noua. Initial te intereseaza cine este, cati ani are, unde locuieste etc. Apoi pasiunile voastre comune, timpul liber, hobby-uri, obiceiuri, ce locatii frecventeaza, ce prefera etc.
Daca ai sta de vorba despre aceste subiecte, ajungi sa cunosti o persoana si totodata aveti parte de conversatie.
Si fa tu pasi in aceasta prima conversatie. Da-te interesata si adreseaza intrabari. Mult succes!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil nu dai peste persoane cu care sa ai aceleasi interese

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Pune-te in locul persoanei respective