| SPINAKZU a întrebat:

Bunaaa.problema este ca vreau sa imi fac fostul prieten sa sufere.e genul de bad boy,si pe exterior chiar asta pare, dar cand eram cu el era foarte copilaros si facea aproape tot pentru mine.mentionez ca am vrut initial sa ramanem prieteni fiindca eram apropiati dar de o luna nu ma mai saluta,se preface ca nu ma vede si ii zambesc tot timpul ironic cand face asta pentru ca stiu ca vede,zambeste in gol cand trec pe hol pe langa el,imi da seen la mesaje(am trimis doar doua si in unul in care mi-am cerut scuze daca l-am suparat cumva,chiar daca eu nu gasesc ceva ce l-ar fi suparat).m-am distrat doar de cand ne-am despartit si el la fel,a inceput sa vorbeasca cu fosta lui pe care stie ca o uram dar a aratat la tot facebookul ca vorbeste cu ea iar(chestia asta m-a deranjat) si a fost cu o curva taranca,scuze nu judec pe nimeni dar fata aia era o curva in adevaratul sens al cuvantului si noi inainte radeam de ea si anturajul ei, a fost doar cam o saptamana cu ea dar tot m-a durut inima sa stiu ca ar fi cu ea si nu cu mine.a inceput sa vorbeasca cu o fata care este foarte de treaba dar inainte nu o suportam si m-a facut sa o urasc.singurl lucru care l-am realizat e ca am inceput sa ma imprietenesc cu fata asta si am vorbit multe, ea spunandu-mi ca el i-a refuzat sa vorbeasca despre mine ei.cand a vazut ca ma inteleg cu ea nu mai prea vorbesc nu se mai iau in brate,nimic.el nu imi saluta nici macar prietenii, ii ignora chiar si pe ei cand inainte ii pupa in cur.ma rog m-a ranit cu multe si chiar credeam ca tine la mine.am observat ca se uita la mine crezand ca eu nu il vad,evita sa stea in acelasi loc cu mine(avem prieteni comuni). vroiam sa va intreb cum sa fac sa vada ca nu mai sufar, sa se intoarca si apoi sa-mi bat joc de el in ultimul hal.o prietena mi-a spus ca toti se intorc la un moment dat dar sincer vreau sa vina momentul ala o data

8 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

HA HA HA Merry C...stai, că o trecut Crăciunul.
Să trecem la treburi serioase.
Tu, fata mea, ești ofticată cumva? Te cam roade invidia și nu e bine. Toate sunt curve pentru că știi vorba aia, nu? Curvă pe curvă știe. Asta ca să înțelegi.
Cât despre el...e alegerea lui dacă mai vorbește cu tine, dacă te mai salută, dacă se întoarce la tine sau dacă te scuipă când te vede. De ce te-ai răzbuna? Pentru că ești redusă mintal. Nu e obligat să stea cu tine dacă nu vrea.
Cât despre el, sunt absolut sigur că n-o să se întoarcă iar dacă o va face...baftă. Nu ție, lui.
Am uitat, ești penibilă!

| SkyPilot a răspuns:

Cel mai rau doare indiferenta. Nu are rost sa te razbuni, nu mai sta sa te gandesti ce ai putea sa faci si nu face eforturi ca sa ii faci rau. Daca se intoarce, il respingi nu din razbunare ci pentru ca nu mai poti avea incredere in el.
Nu il blochezi pe fb dar daca iti scrie ceva nu citesti si nu raspunzi. Nu iti raspunde la salut, nu il mai saluti. Sa-i fie rusine, asta tine de educatie. Si parca baiatul saluta primul o fata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkyPilot):

Cel mai rau doare cand esti singur.

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai prefea sa iei inapoi pe cineva care si-a batut joc de tine si in care nu poti sa ai nici un pic de incredere? Preferi sa te complaci intr-o relatie despre care stii ca este de rahat si sa mai treci inca odata prin ce ai trecut? Eu unul as prefer sa o iau de la capat cu altcineva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkyPilot):

Si eu la fel, dar eu nu m-am referit la treaba utilizatorului care a pus intrebarea. Eu m-am referit in general cum e.

| Neo12 a răspuns:

Am fost şi eu în situaţia ta, oarecum.
E am stat ca fraiera şi am suferit vreo 3 luni după el şi apoi s-a întors pentru că nu mai rezista fără mine, dar am spus stop şi asta l-a durut cel mai rău. Credea că sunt fraieră şi mai ne împăcam (el se cam tot despărţea de mine şi vedea că accept mereu să se întoarcă), dar n-a fost aşa şi l-am lăsat cu ochii în soare.
I-am spus că nu se mai poate să fim împreună şi după, lui i-a părut rău şi a conştientizat ce a făcut.
Pur si simplu, n-am făcut nimic şi ştia că sufăr mult + aveam şi alte probleme.Tot aşa cam bad-boy era şi el, dar i-am arătat eu cam cum stă treaba. Nu se merita să sufăr mereu si aşa că m-am oprit.
Nu ştiu exact să-ţi spun o cale de răzbunare. Oarecum răzbunarea e arma prostului şi nu ştiu ce să-ţi propun să faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razbunarea e arma prostului! Tot o sa se intoarca roata deci iti zic sa nu faci nimic..Si in plus esti geloasa pe fata asta pe care o faci "cu*va" si inca il mai placi si poate inca il mai iubesti pe fostul'!

Răspuns utilizator avertizat