| Gabiursu123 a întrebat:

Sunt cu moralu la pamant ma jur. Am luat 5 05 matematica, 5.50 romana si 3.40 biologie(ok biologie n-am invatat o sa invat ) dar la mate si romana am invatat... la romana am scris si partea a 3 am scris 340 cuvinte. Eu nu imteleg de ce asa mici, ce naiba. Cat credeti ca as mai putea avansa daca incerc sa mai invat mai mult?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poti avansa mai mult decat poti crede. Poti sa iei si 10.

Trecand peste asta... stii ca notele nu inseamna nimic in scoala. Asa ma stresam si eu si mai multi inainte. Dupa ce avansezi, ajungi la facultate, termini facultatea, te angajezi... o sa zici la fel, ca de ce naiba te stresai atat pentru note? Pana la urma nu conteaza ce note ai ci ce stii sa faci in anumite domenii. Ai luat la mate atat, ok. Da-o incolo.
Si mie daca imi spunea cineva asta, tot incercam sa iau note bune si e bine ca incerci. Dar indiferent ce nota iei nu trebuie sa te stresezi atat. Fi sigur 100% ca o sa gandesti si tu asta peste cativa ani.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca nu ai invatat suficient sau ce trebuie, odata ce ai luat note atat de mici.
Intreaba profesorul de romana si matematica, ce ai facut gresit, macar ai habar ce nu ai invatat si ce nu ai facut corect.

| Catrice a răspuns:

Asa ma amuzați voi, ăștia de spuneți ca ati scris 1000 pagini/cuvinte etc la simulări laughing
Puteai scrie și 500 cuvinte dacă erai pe lângă cerință/subiect, degeaba.

| Andreeush a răspuns:

Nu te mai stresa degeaba, vei învața și o să iei note mai mari.

| dezis a răspuns:

Am luat in simulare 3.3 la mate sì la bac 8.9, deci orice e posibil