| IonutGabriel38 a întrebat:

Am nevoie de un sfat, sunt in clasa a 11-a la profilul "stiinte ale naturii"si sunt praf la matematica, in clasele 5-8 aveam media la matematica intre 8-10, ma pricepeam foarte bine la mate,am luat 8, 90 la evaluarea nationala din clasa a 8-a,dar se pare ca nu mai stiu absolut nimic,incerc sa invat,imi dau silinta,dar degeaba,nu dau vina pe profesori,in niciun caz,oricum as vrea sa stiu daca pot sa imi mai revin,anul acesta voi da simulari, aveti vreo idee despre cum as putea sa iau macar un 6 la mate? Macar sa imi ziceti cum as putea sa devin mai bun.Multumesc!
P.S:la romana nu am probleme,nici la biologie, sunt cam speriat de matematica

1 răspuns:
| Irinamujoperufe a răspuns:

Cred ca meditatiile ar fi cele maiindicate, sau sa rogi pe cineva mai bun din clasa sa-ti explice peintelesul tau anumite lucruri pe care nu le stapanesti. multa bafta!