| elleme a întrebat:

Sunt de 9 luni cu un baiat si el e foarte zgarcit. Nu sunt deloc materialista doar ca unele gesturi pe care le are sunt chiar din nesimtire. De exemplu am iesit la suc si am stat acolo ceva timp iar el mi-a luat doar un suc pe care jumate l-a baut el dupa ce il terminase pe al lui. Si bani avea pentru ca a avut cu ce sa i plateasca berea unui prieten. Alt exemplu, am vrut sa luam ceva de mancare aseara si mi-a spus ca nu are bani ptc i-a dat pe nu stiu ce. Chestia asta chiar nu m-a deranjat ptc l-am inteles si nu eram obligati sa luam mereu lucruri din banii lui. In fine, i-am dat eu bani sa cumpere si dupa ce a iesit din magazin restul l-a pastrat el. Am zis oook, nu era 1 leu ci erau 5 lei si poate mai aveam nevoie de ei. Asa face de fiecare data cand cumparam din banii mei, daca nu ii cer restul atunci el nu mi-l mai da. Il iubesc si el ma iubeste doar ca daca nu eram impreuna el nu facea asa. De fiecare data (1 martie, 8 martie, ziua mea, V-day) mi-a luat cate ceva(bijuterii) iar pe mine chestiile astea nu ma incalzesc... Chiar nu m-ar fi deranjat sa primesc o floare la 5 lei mai ales ca n-am primit flori de la niciun baiat ptc asta e prima mea relatie serioasa. In astea 9 luni el nu mi-a adus nici macar o floare. Nu vreau sa ma credeti materialista, mi-ar fi placut mai mult sa primesc un trandafir de V-day decat o bijuterie de argint... Ce credeti ca e de facut?

8 răspunsuri:
| Giulia97Anna a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu el urgent! Si apropo si eu am o relatie de 1 an si am primit flori de la prietenul meu doar de 3 ori.Prima data de Valentine'Day, a doua oara de ziua mea de nastere si dupa cand eram in satul e vacanta a vazut un baietel care vindea trandafiri si mi-a luat si unul.

| RAY a răspuns:

Sa i dai de inteles ca numai tine asta, vorbeste cu el nu-i mai da banii cu tupeu, mai rar asa baietii ca sa spun

| AirănMeidăn a răspuns:

bijuteriile alea erau din banii tai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

dacă vrei să-ți țină cont de fiecare bomboană pe care o cumperi, păstrează-l laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. la ce stai cu el, doar sa te poti plange? prostesc
2. spune-i baiatului ca iti plac florile si ca vrei flori, el de unde vrei sa stie? poate e mai tembel.
3. nu stiu la ce mai stai cu el. auzi sa pastreze restul tau pentru el rolling on the floor asta e femeie pe dinauntru nu gluma.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, problema nu-i la tine ci la el! El e materialistul, tipul avarului si nesimțitului cu siguranta incapabil de a iubi cu adevarat. Pentru prietena mea, mi-as da si ultimul leu sa o fac sa se simta bine, nu i-am cerut niciodata sa plateasca nimic. De facut este sa-ti cauti pe altcineva, gandeste-te ca peste cativa ani cand el va avea o sluja si tu la fel el nu va aduce nici macar un ban in casa, cine stie ce vicii ascunde. Cauta un baiat care sa te iubeasca cu adevarat, asta n-o poti numi IUBIRE. Acel rest ca e 1 leu, 5 bani, nu conteaza, el e obligat MORAL ti-l înapoieze, cum poate fi atat de nesimtit incat sa-ti ia banii?

| cameleonu05 a răspuns:

Nici Dr. House nu il mai face bine...ia-ti adidasi aia de fuga si dispari in ceata laughing

| JohnnySilverhand a răspuns:

Posibil ca pentru el nu mai insemni nimic, dar nu vrea sa te faca sa suferi, deci nu se desparte de tine.