| TheBoyFromVeniceBeach a întrebat:

Hei TPU trebuie sa fac un dialog in care sa ii spun persoanei iubite ce simt pentru ea : ca o iubesc. cateva replici macarlaughing

1 răspuns:
| anyhylator a răspuns:

La inceput niste liguseli gen:,, Ca un crin in mijlocul spinilor, asa e si iubita mea printre fete'',,, Raiul pentru mine este acolo unde esti si tu''
Replici de comparatie, eficiente cand vrei sa agati:,, Pot sa te slefuiesc? (ea-de ce?)- Pentru ca esti o perla.'',, Abia ma abtin sa nu tremur ( de ce?). Pentru ca esti ca un curent electric ce-mi trece prin corp, iar astazi ai cea mai mare intesitate''.
La dialog conteaza mai mult starea, modul cum te confesezi decat cuvintele asa ca daca vrei spui ce simti fa-o scurt dar la intesitate maxima. Nu intru in detalii, meditatii nu ofer.