| Mussete a întrebat:

Hei TPU.Trebuie sa pictez pe sticla adica sa fac o icoana.Azi mi-am luat acuarele de la Daco cu ulei.Intrebarea este daca ele sunt bune si cum ar trebui sa le folosesc? Esti prima oara cand pictez pe sticla.Dau Fundaa

Răspuns Câştigător
| StefitzaTymy a răspuns:

Salut. Si eu am pictat in generala icoane pe sticla.tin minte ca puneam si foita de aur. sincer profesoara noastra ne cumpara ceva culori profesionale dar nu stiu ce marca... dar cand te duci sa iti cumperi, ar trebui sa intrebi vanzatoarea, vanzatorul poate el/ea stie. happy
Poate te-am ajutat cu ceva sau poate nu. happy bafta!

1 răspuns:
| deiaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu cand pictez pe sticla folosesc acoarele panda si imi ies niste desene foarte reusite! sper sa ai o schita la desenul care vrei sa il faci ca sa il pui sub sticla sa poti picta.si in acoarele sa nu pui prea multa apa, folosestele mai mult simplu